ContentImages_173821

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سید مجتبی علوی مقدم، مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی در جلسه شورای اداری شهرستان قوچان که در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره اینکه وقتی شهردار لباس خدمت را به تن می کند باید تمام وقتش را صرف خدمت به مردم کند، اذعان کرد: اولین اقدامی که مردم از شهردار انتظار دارند، رسیدگی به نظافت و سیمای شهر است.
وی ایجاد بستر مناسب برای پر کردن اوقات فراغت و فراهم ساختن فضاهای عمومی و منظر شهر در جهت آرامش مردم را از دیگر وظایف شهردار عنوان کرد و افزود: خدمت بی منت، از الزامات کار در شهرداری است.

لزوم استفاده از خرد جمعی
مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: زمانی این موارد محقق می شود که مدیر یک شهر علاوه بر اشراف کامل بر نظامات اداری در حوزه مسئولیت خود، اطلاعات کافی مدیریت شهری و تجربه لازم را در این خصوص داشته باشد و  از خرد جمعی و نظرات دانشگاهیان و نخبگان شهر استفاده کامل را ببرد.
علوی مقدم از فرماندار شهرستان قوچان خواستار کمک به تهیه برنامه راهبردی برای شورای شهر شد و گفت: یکی از دغدغه های مهم شوراها حرکت هماهنگ دستگاه های مرتبط با امور خدمات شهری است که با تلاش و جدیت شوراها و مطالبه گری دقیق مشاورینی که شهرداری انتخاب کرده، بستر این کار فراهم شده اما مقدماتی نیاز دارد و آن ارائه اطلاعات دقیق و بومی متناسب با شهر است.
مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه کلیه دستگاه های خدمت رسان باید برنامه های محوری خود را در شهر با اشل شهرستانی در اختیار فرمانداری قرار دهند، بیان کرد: باید این برنامه ها در دستور کار شوراها قرار گیرد و شوراها نظارت لازم در برنامه ها و تطبیق آن با برنامه های مدیریت شهری را انجام دهند.
وی ادامه داد: بعد از تایید کمیته برنامه ریزی شهرستان، موضوع در شورای برنامه ریزی و توسعه استان مصوب می شود و با امضا استاندار به شهرها ابلاغ شده و به عنوان سند راهبردی برای افق ۱۴۲۰ در دستور کار قرار می گیرد.

کد خبرنگار: ۹۴۰۲۱۳۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image