55

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ محمد حسن آصفری، سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی اظهار کرد: نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی به منظور پذیرایی و خدمت‌رسانی به زائران اربعین اباعبدالله الحسین(ع) موکبی با نام امام رضا(ع) را در جاده نجف به کربلا و در عمود ۲۷۰ برپا کرده است.
وی با بیان اینکه این موکب در ابعاد ۷۰ متر مکعب دایر شده است، بیان کرد: روزانه ۳۰ خادمیار رضوی در این موکب به زائران حسینی خدمت‌رسانی می‌کنند.

توزیع روزانه ۱۰ هزار میان وعده
آصفری با اشاره به اینکه این موکب از نهم تا ۱۹ آبان ماه مصادف با یازدهم الی ۲۱ ماه صفر در مسیر کربلا به نجف برپا است، عنوان کرد: در این موکب روزانه ۱۰ هزار میان وعده از جمله فتیر اراک(شیرمال) توسط خادمیاران رضوی، تهیه و در دو شیفت صبح و بعد از ظهر بین زائران حسینی توزیع می‌شود.

برپایی زائرسرا برای خدمت‌رسانی به زائران حسینی در ایران
وی به برپایی زائرسرایی برای خدمت‌رسانی به زائران حسینی در ایران اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه اراک در مسیر راه زائران حرم اباعبدالله الحسین(ع) قرار دارد از این رو به مدت شش روز زائرسرایی در کیلومتر جاده اراک قم برای پذیرایی و اسکان زائران حسینی برپا شده است.
سرپرست نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی با بیان اینکه در این زائرسرا هر روز دو هزار پرس غذا به همت خادمیاران رضوی تهیه و در سه وعده میان زائران اباعبدالله(ع) توزیع می‌شود، عنوان کرد: زائران ایرانی و پاکستانی با حضور در این مکان می‌توانند علاوه بر استراحت، از خدمات رفاهی و فرهنگی نیز بهره‎مند شوند.

کد خبرنگار: ۹۶۰۲۲۰۵

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image