444

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ مهدی سالیانی، مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه این تعداد معادل ۶۸ درصد پروژه های نیمه تمام استان است، افزود: تعداد پروژه های عمرانی نیمه تمام این استان در سال ۹۲ بیش از یک هزار و ۸۵۰ پروژه بود.
مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: تکمیل این طرح ها بر اساس برآورد اولیه دست کم ۲۸ هزار میلیارد ریال اعتبار اولیه نیاز داشت.
وی گفت: از یک هزار و ۲۵۰ پروژه نیمه تمام، ۸۵۰ پروژه طی سال های ۹۳ و ۹۴ تکمیل شده و حدود ۴۰۰ پروژه دیگر هم سال گذشته به اتمام رسیده است.
سالیانی با بیان اینکه دولت طی این سال ها با تنگناهای مالی بسیار مواجه بود، افزود: با این حال تلاش شد پروژه های عمرانی استان متوقف نشود.

اعتبارات تخصیص یافته به پروژه های عمرانی استان
وی اظهار کرد: در سال ۹۳ برای پروژه های عمرانی نیمه تمام استان در مجموع شش هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شد که این رقم در سال ۹۴ با شدت یافتن مشکلات و محدودیت های مالی دولت به سه هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال کاهش یافت.
مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان رضوی گفت: در سال گذشته نیز چهار هزار و ۳۸۰ میلیارد ریال برای پروژه های عمرانی نیمه تمام استان اختصاص یافت.
سالیانی افزود: اعتبارات مصوب امسال برای حوزه عمرانی استان ۱۳ هزار و ۳۹۰ میلیارد ریال است که تاکنون دو هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال آن تخصیص یافته و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد افزایش دارد.
وی اظهار کرد: در مجموع طی چهار سال گذشته از ۴۴ هزار میلیارد ریال اعتبار مصوب عمرانی معادل ۱۷ هزار و ۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل پروژه های نیمه تمام استان تخصیص یافته است.

اجرای ۶۶۸ پروژه جدید دارای اولویت
سالیان تصریح کرد: امسال برای تکمیل ۵۳۰ پروژه نیمه تمام باقی مانده استان برنامه ریزی شده و علاوه بر آن ۶۶۸ پروژه جدید دارای اولویت نیز تعریف و به اجرا درآمده است.
مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری خراسان رضوی افزود: متوسط تخصیص منابع عمرانی استان طی سال جاری تاکنون ۲۰ درصد بوده است.
وی اظهار کرد: سعی می شود منابع مالی در طرح ها و پروژه هایی هزینه شود که مردم سریع تر از مزایای آن بهره مند شوند.

کد خبرنگار: ۹۶۰۲۲۰۵

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image