222

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ جواد آرین منش، نماینده اسبق مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در نهمین جلسه «دیالوگ» با عنوان «گفتگویی پیرامون مدیریت فرهنگی شهر مشهد» که در دفتر حزب کارگزاران سازندگی ایران برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت فرهنگ در مشهد را هرکسی از ظن خود بررسی می کند، از طرفی در مجلس، تنها فردی که در مسائل فرهنگی باید پاسخگو باشد وزیر فرهنگ و ارشاد است اما او در بسیاری از مباحث فرهنگی کشور نقشی ندارد.
آرین منش با بیان اینکه ما باید از تمام ظرفیت های فرهنگی استان بخصوص مشهد استفاده کنیم، گفت: متأسفانه اختلاف نظر دستگاه های مختلف، در مشهد خیلی شدت دارد و تعداد افراد تصمیم گیر، زیاد است، همچنین جلسات شورای فرهنگ‌عمومی حتی سالی یک بار در این شهر تشکیل نمی شود.

استفاده از ظرفیت تئاتر در ترویج مبانی دینی و اسلامی
وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت تئاتر در ترویج مبانی دینی و اسلامی افزود: امروزه دیگر برپایی منبرهای زیاد و متعدد در مساجد و حرم رضوی پاسخگو نیست بلکه باید از روش های دیگری نظیر هنر، جوانان را به سمت آموزه های دینی جذب کنیم و در این راستا پیشنهاد می کنم که بهترین تئاترها، در حرم رضوی برگزار شود.
نماینده اسبق مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز مخالفت نسبت به ورود واژه های نظامی در فرهنگ، اظهار کرد: به عنوان مثال، در شهر مشهد قرارگاه فرهنگی ایجاد شده که این کار نظامی گری است.
وی در خصوص موضوع حجاب خاطرنشان کرد: نمی شود به زور سر بانوان و دختران، چادر پوشاند بلکه نتیجه مطلوب زمانی حاصل می شود که کار فرهنگی ریشه ای انجام دهیم.
آرین منش در پایان یادآور شد: فرهنگ ایرانی ما آنقدر با مفاهیم اسلامی در هم تنیده شده که هیچ قدرتی نمی تواند آن را از هم جدا کند.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image