666

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سیدجواد حسینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندای خراسان رضوی، تدوین طرح سلامت و نیز سند بیماری های واگیردار استان را گامی در جهت ارتقای سلامت و اجتماعی شدن امر سلامت دانست و اظهار کرد: با توجه به نقش ۸۰ درصدی عوامل اجتماعی در سلامت، لازم است همه دستگاه ها در امر تحقق سلامت و نیز بیماری های غیرواگیر نقش آفرینی کنند.
وی افزود: بزودی این دو سند مهم در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان به تصویب خواهد رسید و نقش همه دستگاه ها در امر سلامت تعیین خواهد شد.

تشکیل تیم ارزیابی و پایش
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندای خراسان رضوی تصریح کرد: پس از تدوین سند، تیم ارزیابی و پایش تشکیل خواهد شد تا عملکرد دستگاه ها در حوزه سلامت را مورد ارزیابی قرار دهند.
معاون استاندار با تاکید بر برگزاری مجمع سلامت در سطح استان و شهرستان ها تا پایان دی ماه، گفت: این مجمع با هدف تسهیل دستیابی کشور و استان به جایگاه برتر در شاخص های سلامت و عدالت برگزار می شود.
حسینی اظهار کرد: افزایش آگاهی، مسئولیت پذیری و پاسخگویی اجتماعی، توانمندی، مشارکت ساختارمند و فعالانه فرد، خانواده و جامعه، تأمین، حفظ و ارتقای سلامت و نیز شناسایی و تقدیر از برترین های عرصه سلامت، از اهداف تشکیل مجمع سلامت می باشد.

کد خبرنگار: ۹۶۰۲۲۰۵

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image