22566

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ دکتر ابوالقاسم قوام، استاد ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره استاد قیصر امین پور، اظهار کرد: خصیصه های انسانی امین پور بسیار زیاد است اما از جمله ویژگی هایش می توان به صفای دورنش اشاره کرد که این خصیصه او زبان زد بود.
وی با بیان اینکه قیصر امین پور شاعری دلسوز و مردمی بود، تصریح کرد: گاهی انسان به مرحله ای از رشد و تعالی می رسد که کارهای نیکش را بدون انگیزه های مادی و دنیوی انجام می دهد، قیصر امین پور هم از این افراد بود؛ او هر کاری را به خاطر خدا انجام می داد.

خاطره استاد از سرودن شعر «چقدر زود دیر می شود»
قوام به ذکر خاطره ای پرداخت و گفت: ما در دوره دانشگاهی با استاد امین پور و تعدادی دیگر از شعرا برنامه شعر خوانی و گفتگو داشتیم، گفتگوهای ما هم معمولاً به درازا می انجامید؛ شبی با دوستان در حال گفتگو بودیم و گذر زمان را متوجه نشدیم و ناگاه دیدیم شب گذشته و قیصر گفت «چقدر زود دیر می شود».
قوام به لحظه دیدار دو دوست قدیمی استاد امین پور که از اسارت آزاد شده بودند با قیصر اشاره کرد و افزود: دو نفر از دوستان دوران مدرسه استاد امین پور برای دیدنش آمده بود که او با دیدنشان، احساس شوق کرد و با گریه آن ها را در آغوش کشید.

صبوری در بیماری
استاد ادبیات دانشگاه فردوسی خاطره ای را از زمان بیماری و روزهای آخر زندگی امین پور بیان کرد و گفت: قیصر امین پور هیچ وقت از درد شکایت نمی کرد و همیشه امیدوار بود؛ او روزهای آخر زندگی از نارسایی کلیه سخت ضعیف شده بود و هر هفته دو بار دیالیز می شد، و به او گفتم بیا یکی از دو کلیه ای که دارم به تو بدهم، اما او گفت برو پیرمرد خدا بزرگ است.

کد خبرنگار: ۹۵۰۱۱۷۳

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image