333

به گزرش ایران نیوز آنلاین؛ فاطمه سلیمی، رئیس اداره آموزش سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد اظهار کرد: این اداره در ۱۷ فرهنگسرا و مرکز فرهنگی و در ۱۳ منطقه شهری مشهد اقدام به برگزاری دوره های آموزشی می کند.

برگزاری  دوره های آموزشی در دو زمینه مهارت و فرهنگ عمومی
وی با اشاره به اینکه دوره های آموزشی اداره آموزش سازمان در دو زمینه مهارت و فرهنگ عمومی برگزار می شود، افزود: در فرهنگ عمومی دو موضوع آسیب های جامعه و فرهنگ شهروندی ارائه می گردد که بر اساس پژوهش های انجام شده در مشهد مقدس تدوین شده است.
سلیمی بیان کرد: نگاه ما در حوزه مهارت این است که بانوان ما بعد از آموزش، دستاوردهای خود را به مرحله فروش برسانند، لذا موضوع اقتصاد مقاومتی در این فعالیت ها و مهارت ها در نظر گرفته شده است.
رئیس اداره آموزش سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد با بیان اینکه مبحث آموزش در شهر مشهد مقدس باید گسترده تر دنبال شود، خاطرنشان کرد: نزدیک به ۲۰۰ رشته آموزشی در فرهنگسراهای ما ارائه می شود؛ با این نگرش مخاطبین منطقه ای ما برای کسب آموزش های لازم به فرهنگسراها مراجعه می کنند.

ثبت نام بیش از یک هزار استاد در سایت سامانه آموزشی شهرداری
وی با بیان اینکه تعداد یک هزار و ۲۸۷ استاد در سایت سامانه آموزشی اداره آموزش سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد مقدس ثبت شده اند، تصریح کرد: به دانشکده ها و مراکز آموزشی اعلام کرده ایم که دانشجویان نخبه آن ها به منظور فعالیت در قالب مربی آموزش، برای ما اولویت دارند.
رئیس اداره آموزش سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد مقدس با اشاره به اینکه بحث ترکیب فرهنگ و هنر یکی از موضوعاتی است که در آموزش ها به آن توجه ویژه ای داریم، اظهار کرد: بانوان ما طبق آموزش هایی که در بحث شیرینی پزی دیده بودند توانستند در عید غدیر سال جاری ۲۰۰ کیلو شیرینی به تعداد ۱۰ هزار عدد تهیه کنند و آن ها را به صورت رایگان در اختیار خیریه های مناطق سطح شهر قرار دهند.
سلیمی تأکید کرد: از ابتدای سال جاری ۳۵ هزار و ۶۸۶ نفر به عنوان فراگیر در برنامه های ما مستقر بوده و آموزش دیده اند.

آغاز آموزش های فرهنگ شهروندی
رئیس اداره آموزش سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری مشهد ادامه داد: با توجه به رویکرد جدید شهرداری و شورای شهر پنجم در بحث فرهنگ شهروندی، هم اکنون به صورت مستمر این موضوعات را دنبال می کنیم، به عنوان مثال از هفته جاری بحث آموزش های فرهنگ شهروندی در قالب طرح «آشنا» با شعار آموزش های شهروندی، نشاط و آگاهی برای کودکان، خانواده و افراد بزرگسال در فرهنگسراها و مناطق گوناگون شهرداری مشهد شروع خواهد شد.

کد خبرنگار: ۹۶۰۲۲۰۵

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image