555-8

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ آرش خیرآبادی، مدرس تئاتر مشهدی در نشست بررسی نقش تئاتر در زندگی و اجتماع که از طرف کارگروه فرهنگ و جوانان بنیاد امید ایرانیان در محل کافه پستو برگزار شد، با اشاره به دخالت شهرداری مشهد در امور فرهنگی، اظهار کرد: متأسفم برای جامعه ای که شهرداری، متولی کار فرهنگی در آن باشد؛ شهرداری باید آسفالت خیابان ها و نماسازی خانه ها را اصلاح کند.
وی با اشاره به عدم حضور نمایندگان اعضای شورای شهر مشهد در این جلسه، گفت: معلوم است که اعضای شورای شهر مشهد به این جلسه نمی آیند؛ اعضای شورای شهر به این می اندیشند که کجا پول و منفعت بیشتری دارد و اینکه چگونه برای پیشرفت در دوره های بعد برنامه ریزی کنند و کم کم به کرسی نمایندگی مجلس دست یابند.
خیرآبادی ادامه داد: حالا مثلاً شورای شهری که اصلاح طلب نام گرفته، قرار است چه کار کند؟ اوضاع بهتر می شود؟ خیر؛ این ها همه یک جور شوخی و بازی است که ما افراد رده های پایین تر جامعه، ابزار این بازی هستیم تا این قبیل افراد، روی شانه های ما بایستند و پیشرفت کنند.
این مدرس تئاتر مشهدی افزود: حوزه نقد، حوزه تلخی است؛ دوست درست نمی کند، دشمن سازی می کند چراکه کار نقد تکان دادن آدم هاست تا آن ها را از حال رخوت بیرون بیاورد.

جامعه ما دچار بی فرهنگی است
خیرآبادی در ادامه با بیان اینکه جامعه ما دچار بی فرهنگی است نه کم فرهنگی و فقر فرهنگی، اظهار کرد: وقتی ما در جامعه ای زندگی می کنیم که آشغال ریختن در خیابان هیچ مفهوم بدی ندارد، قوانین ساده راهنمایی و رانندگی رعایت نمی شود و در پذیرفتن اصول اولیه آداب معاشرت و فرهنگ شهروندی مشکل داریم چگونه می توانیم ادعا کنیم که قرار است با هنرمندانی بر آمده از دل همین جامعه و با تئاتر، فرهنگ سازی کنیم.

گفتنی است، آرش خیرآبادی، متولد ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۵۴ می باشد و تحصیلات خود را در دانشگاه آزاد گذرانده است. وی سردبیر مجله موج آفتاب و مدیر عامل انتشارات پاژ است.

کد خبرنگار: ۹۶۰۲۱۹۰

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image