555

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ محمد حسین عبداللهی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی گفت: به برکت وجود مضجع نورانی حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) مشهد همواره یکی از مهمترین قطب های قرآنی در سطح ملی و بین المللی بوده و توانسته با پرورش استعدادهای ناب قرآنی در جهت ترویج فرهنگ قرآن خوانی و تربیت حافظان و قاریان قدم بردارد.
وی اظهار کرد: حضور قرآن در زندگانی باعث رونق بخشی به جسم و روح و تحول در زندگانی فردی می شود، از این جهت در احادیث و روایاتی که از پیامبر(ص) و ائمه معصومین(ع) نقل نموده اند، تلاوت قرآن توصیه اکید شده است.

جشنواره قرآنی مدهامتان؛ یکی از موفق ترین جشنواره های قرآنی کشور
عبداللهی با اشاره به اینکه جشنواره قرآنی مدهامتان یکی از موفق ترین جشنواره های قرآنی در کشور است، افزود: مرحله استانی دوازدهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامتان پنج شنبه ۱۱ آبان در کانون فرهنگی هنری رسالت مسجد پنجتن مشهد، با حضور برگزیدگان و مسئولان استانی برگزار می شود.

وجود ظرفیت های قرآنی سطح بالا در مشهد
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی با تاکید بر وجود ظرفیت های قرآنی سطح بالا در مشهد، ادامه داد: با توجه به توانمندی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی و تصمیم ستاد عالی کانون های مساجد کشور، دوازدهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامتان کشور در سال ۲۰۱۷ که مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام است، برگزار می شود.

وجود بیش از یک هزار و ۷۰۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد استان
وی به وجود بیش از یک هزار و ۷۰۰ کانون فرهنگی هنری در مساجد خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: دوازدهمین دوره جشنواره قرآنی مدهامتان در رشته های قرائت، حفظ کل قرآن کریم، حفظ ۲۰ جزء قرآن کریم، اذان، ترتیل، صحت قرائت حمد و سوره و اذکار نماز و مفاهیم قرآن و نهج البلاغه برگزار می شود.

کد خبرنگار: ۹۶۰۲۲۰۵

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image