444

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سید جواد حسینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در حاشیه این مراسم و در گفتگو با خبرنگاران گفت: در دومین روز از هفته پدافند غیر عامل، شورای پدافند غیر عامل در ۱۱ هزار آموزشگاه استان تشکیل خواهد شد.

مدارس؛ بهترین نقطه شروع آموزش در خصوص پدافند غیر عامل 
وی افزود: امروزه کشور ما برای ایمن سازی و گسترش امنیت پایدار باید بر پدافند غیر عامل متمرکز شود و مدارس بهترین نقطه شروع آموزش و توانمند سازی دانش آموزان در خصوص مباحث مرتبط با پدافند غیر عامل می باشند.
معاون استاندار با بیان اینکه برای نخستین بار در کشور سند راهبردی پدافند غیرعامل استانی تدوین شده است، اظهار کرد: این سند برای افق ۱۴۰۰ تدوین و تصویب شده است و دارای پنج هدف کلان، ۱۳ راهبرد، ۲۶ سیاست و ۶۵ برنامه برای افق پنج ساله است.
وی افزود: یک هزار و ۱۰۰ فقره از دارایی های دولتی اعم از ساختمان های اداری، نیروگاه ها، معادن و دیگر مراکز ثقل استان شناسایی و سطح بندی شده و تحت پوشش پدافند غیرعامل قرار گرفته است.

سازماندهی و توانمند سازی مربیان پدافند غیرعامل
حسینی ادامه داد: برای نخستین بار طرحی برای سازماندهی و توانمند سازی مربیان پدافند غیرعامل طراحی و اجرا شد که در نتیجه این طرح یک هزار مربی انتخاب و در هفت گروه تخصصی سازماندهی می شوند که با این اقدام و آموزش پدافند غیرعامل توسط مربیان، تولیدات بومی و دانش بنیان را در حوزه علم و فناوری برای مدیریت تهدیدات خواهیم داشت.
وی افزود: پدافند غیرعامل برای فرهنگ سازی و ایجاد حساسیت دستگاه های اجرایی در مواجهه با بحران ها است و خوشبختانه طی دو سال اخیر در تمام دستگاه‌ها حساسیت‌های لازم در این خصوص ایجاد شده که هم بتوانند در این زمینه توانمند شوند و هم بر روی مسائل پدافند غیرعامل کنترل داشته باشند.
معاون استاندار با اشاره به بلایای طبیعی در جهان گفت: در جهان ۴۷ بلای طبیعی شناسایی شده است که ۳۵ بلای طبیعی از جمله سیل و زلزله تا کنون در کشور ما اتفاق افتاده است.

ایران؛ دهمین کشور دنیا به لحاظ حوادث طبیعی 
وی افزود: به رغم اینکه کشور ما یک درصد مساحت و جمعیت دنیا را دارد اما شش درصد بلایای طبیعی در ایران اتفاق می افتد و دهمین کشور دنیا به لحاظ حوادث طبیعی هستیم.
حسینی تصریح کرد: آماده سازی و توانمند کردن افراد جامعه برای مواجهه با بلایای طبیعی و به حداقل رساندن آسیب ها، از جمله فعالیت ها و تدابیر مرتبط با پدافند غیر عامل است.
معاون استاندار در پایان گفت: دولت در زلزله و سیل اخیر استان تمام توان خود را به کار بست و  به زودی یک هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی تحویل زلزله زدگان استان خواهد شد.

کد خبرنگار: ۹۶۰۲۲۰۵

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image