Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-11-26 09:12:36Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ در حالی که امروز نهم ماه صفر است و تا اربعین، ۱۱ روز باقی مانده است هر لحظه بر تعداد زائران شهر امیرالمومنین(ع) افزوده می شود.
عصر روز گذشته، کاروان نمادین اسرای کربلا به یاد کاروان اسیران کربلا در سال ۶۱ هجری در خیابان های مجاور حرم علی بن ابی طالب(ع) به حرکت در آمد و مداحان اهل بیت(ع) با حزن و اندوه، از مظلومیت اسرای کربلا گفتند.
زائران و مجاوران بارگاه امام اول شیعیان، با دیدن این کاروان یاد اسرای کربلا و مصایب شان در سال ۶۱ هجری افتادند که چند روز بعد عاشورا و در ماه صفر، خود را از شام به کربلا رساندند تا همراه جابر انصاری، جزو اولین زائران قبر حسین بن علی(ع) باشند.
موکب های شهر نجف فعالیت خود را آغاز کرده اند و پذیرای میلیون ها زائری هستند که پس از زیارت بارگاه امام علی(ع) پیاده روی خود را به سوی بارگاه فرزندان امیرالمومنین(ع) در کربلا ادامه می دهند.

اطراف حرم حضرت علی(ع) دیگر جایی برای نشستن نیست
نسبت به روز گذشته، تعداد زئران اربعینی شهر نجف چند برابر شده است. اطراف حرم حضرت علی(ع) دیگر جایی برای نشستن نیست. گرچه زائرانی از ملیت های دیگر هم در حرم و اطراف حرم امام علی(ع) به چشم می خورند اما بیشتر زوار ایرانی هستند که به سمت نجف می آیند تا از این شهر، حرکت خود به سوی کربلا را آغاز کنند.
در گفت و گوی با این زائران متوجه شدیم آن ها به گونه ای برنامه ریزی کرده اند که به دلیل ازدحام جمعیت در روزهای منتهی به اربعین؛ پیاده روی خود را زودتر آغاز کنند تا در روزهای بسیار شلوغ منتهی به اربعین حسینی راهی شهرهای زیارتی دیگر مثل کاظمین و سامرا شوند.

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image