9999

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حجت الاسلام محمدتقی فاضل میبدی، استاد حوزه و دانشگاه در همایش «رسالت حسین(ع)، هجرت یا جهاد؟» که در سالن امام علی(ع) دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، با بیان اینکه در حرکت و قیام امام حسین(ع)، دو واژه «انقلاب» و «اصلاح» مطرح می گردد، گفت: «اصلاح» یک نوع تحول دفعی جامعه است که درصدد دستیابی به راه حل و درست کردن جامعه می باشد اما «انقلاب» یک حرکت ناگهانی است که همه ساختار جامعه را دگرگون می سازد مانند انقلاب اسلامی ایران در سال ۵۷ و یا انقلاب های فرانسه، چین، روسیه و کوبا.

ضروری تر از تاریخ عاشورا، بررسی تاریخ بنی امیه است
عضو مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم در خصوص قیام امام حسین(ع) اظهار کرد: اگر بخواهیم قیام امام حسین(ع) را بشناسیم باید جریان رقیب را بشناسیم این در حالی است که امروزه در جریان محرم، متأسفانه همه فقط از تاریخ روز عاشورا سخن می گویند بلکه ضروری تر از تاریخ عاشورا، بررسی تاریخ بنی امیه است.
فاضلی میبدی ادامه داد: همانگونه که اگر می خواهیم موسی(ع) را بشناسیم باید فرعون را بشناسیم، اگر تاریخ بنی امیه را نشناسیم، قیام امام حسین(ع) را هم نمی توانیم بشناسیم.

نزاع بر سر «قدرت» و عوام فریبی حکام
وی در ادامه با اشاره به اتفاقات مهم بعد از زمان پیغمبر(ص) اظهار کرد: امت پیامبر(ص) هم بر سر قدرت و ریاست و سیاست با هم اختلاف پیدا کردند و تاریخ بعد از رحلت پیامبر(ص)، تاریخ دعوا و نزاع بر سر قدرت است.
فاضلی میبدی خاطرنشان کرد: در هر انقلابی، بعد از اینکه پیروز می شود، بر سر اینکه چه کسی رئیس شود دعوا و نزاع وجود دارد و بعد از رحلت پیامبر(ص) هم این دعوا بین مهاجرین و انصار وجود داشت.
عضو مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم افزود: پس از رحلت پیامبر(ص)، کار به جایی می رسد که طبقه حاکم، دنبال عوام فریبی مردم می رود و با فریبکاری کار می کند لذا می بینیم افرادی که به جای پیغمبر(ص) نشسته اند خلاف ایشان رفتار می کردند.
وی با بیان اینکه دین بدون دانش و عقلانیت، خطرناک است، گفت: در جامعه ای که عقلانیت و دانش نباشد، خشونت و فریبکاری حاکم می شود.

کد خبرنگار: ۹۵۰۱۱۷۳

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image