555

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ بهروز بنیادی، نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال کاشمر که در محل تالار اجتماعات مرکز رفاهی فرهنگیان برگزار شد، مدیریت فدرالی را در رفع مشکلات استان بسیار تاثیرگذار دانست و افزود: متاسفانه اکنون با توجه به گستردگی خراسان رضوی، مدیران کل و حتی خود استاندار نمی توانند فرصت کافی را برای شهرستان ها در نظر بگیرند در صورتیکه مدیران استانی حداقل باید سالی یک بار با مدیران شهرستان ها دیدار داشته باشند.
وی با بیان اینکه فدرالی اداره کردن خراسان می تواند در رفع مشکلات آن موثر باشد، اظهار کرد: در این صورت، سیاست های اقتصاد مقاومتی به بهترین نحو اجرا می شود.
بنیادی با تأکید براینکه باید فرماندار آنقدر قدرت داشته باشد که در شهرستان، تصمیمات را اجرایی کند، بیان کرد: گاه گرفتن یک مجوز ساده ۹ ماه زمان می برد لذا با این وضعیت، اقتصاد مقاومتی عملی نمی شود و توان سرمایه گذار در این رفت و آمدها گرفته می شود.

حفظ صنایع فعلی و وضع موجود آن ها؛ اولویت اول اقتصاد مقاومتی
وی با اشاره به اینکه باید مدیران کل مواردی که می شود را به مدیران شهرستان تفویض اختیار نمایند، افزود: اولویت اول اقتصاد مقاومتی، حفظ صنایع فعلی و وضع موجود آن ها است.
نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه اکنون صنایع فعال دچار مشکلات بسیاری بوده و در حال کاهش نیروها هستند، از این رو اگر از سویی اشتغال ایجاد کنیم و از سویی، عده دیگری کارگران را اخراج کنیم به وضع مطلوب نمی رسیم.
وی با بیان اینکه حوزه کشاورزی منطقه در اولویت قرار دارد، تصریح کرد: باید بر روی کشاورزی تمرکز کرده و به سمت روش های جدید در این حوزه برویم تا بیشترین اشتغال ایجاد شود چراکه در منطقه این توان وجود دارد که مردم با حداقل امکانات بتوانند در حوزه کشاورزی خود را سرپا نگه دارند.

روستائیان نمی دانند چطور باید تسهیلات را جذب کنند
بنیادی با اشاره به اینکه از حدود یک سال قبل قرار بوده وام اشتغال زایی روستایی به مبلغ یک و نیم میلیارد دلار تکلیف و اعلام شود، بیان کرد: متاسفانه برای جذب وام برای شهر و روستاهای کاشمر، هیچ طرحی از سوی مسئولان ارائه نشده است.
وی با اعلام اینکه روستائیان نمی دانند چطور باید تسهیلات را جذب کنند، افزود: این فرصتی است که به راحتی از دست می رود.
بنیادی با بیان اینکه یک سوم کل اعتبار تخصیصی استان فقط به حاشیه شهر مشهد تخصیص می یابد، ادامه داد: زندگی در بسیاری از روستاها به احیای قنوات آن ها وابسته است و اگر این قنوات احیاء نشوند مردم آن منطقه مجبورند به حاشیه شهرها مهاجرت کنند.

ساخت و سازهای روستایی را رونق دهیم
وی از شهرداران، دهیاران و شوراهای روستا و بخشداران خواست در ساخت و سازها، سخت گیری های بیهوده را رفع کنند و اظهار کرد: روستایی برای ساخت یک خانه با مشکلات بسیاری مواجه است اما اگر بتوانیم ساخت و ساز را رونق دهیم و کوره های آجرپزی فعال شوند، در سراسر سال مشکل اشتغال نخواهیم داشت.
وی در ادامه با بیان اینکه در حوزه زیارت، شهرستان کاشمر استعداد بسیار بالایی دارد که باید به آن توجه شود، گفت: سید مرتضی و باغمزار مستعد جذب گردشگر مذهبی است ولی باید اقدامات حمایتی در راستای جذب گردشگر صورت گیرد.

گلایه از تبعیض در توزیع اعتبارات 
نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در ادامه به اعتبارات اختصاص یافته از سوی استانداری به شهرستان ها اشاره کرد و با بیان اینکه از ۴۵۰ میلیارد ریال مالیات بر ارزش افزوده که در خصوص ورزش به استان داده شد، سهم شهرستان های حوزه انتخابیه من بسیار اندک است، افزود: تبعیض در توزیع بودجه وجود دارد و باید استاندار وضعیت توزیع اعتبارات را بازرسی کند.
وی در ادامه در پاسخ به آمارهایی که از سوی مشاور استاندار و ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی در خصوص وضعیت اشتغال کاشمر ارائه شد، گفت: نمی خواهم وضعیت به گونه ای شود که جلسه همانند نیشابور اداره شود.
بنیادی با اشاره به اینکه از مالیات برارزش افزوده، به ورزش استان اختصاص داده شد، خاطرنشان کرد: اما بگوئید سهم شهرستان های حوزه انتخابیه من چقدر بوده است.
وی ادامه داد: همچنین پنج میلیارد تومان از مالیات بر ارزش افزوده به اداره کل آموزش و پرورش داده شد اما چرا نمی گویند به تربیت بدنی کاشمر چقدر داده شده؛ در سایر اعتبارات هم، یا سهم شهرستان بسیار اندک است و یا اصلاً سهمی نداشته است.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image