222

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ آیت‌الله سیداحمد خاتمی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری، در اولین یادواره شهدای مدفون در جوار بقاع متبرکه استان خراسان رضوی که در بقعه متبرکه سید حمزه(ع) کاشمر برگزار شد، با اعلام اینکه دشمن ۳۸ سال است که در حال توطئه علیه انقلاب اسلامی می باشد، افزود: در ماجرای برجام، آمریکا خیانت بزرگی را مرتکب شد و چهره منفور این کشور عهدشکن و جنایت کار، بیش از پیش بر جهانیان روشن شد.
وی با بیان اینکه شهیدان از ما انتظار دارند در برابر توطئه آمریکا و هم‌پیمانانش هوشیاری خود را حفظ کرده و بیدار باشیم، اظهار کرد: شهدا از ما می‌خواهند که دل به خدا ببندیم و به این مردم خداجو امید داشته باشیم.
امام‌جمعه موقت تهران با تأکید براینکه نباید دل به اروپا بست، اروپا و آمریکا را سر و ته یک کرباس دانست و گفت: این‌ها با دین و مکتب ما مشکل دارند.
وی مسئله هسته‌ای، حقوق بشر و مبارزه با تروریست را تنها بهانه‌ای از سوی دشمنان دانست و افزود: خود این دولت‌ها در خط مقدم دولت‌های تروریست هستند.

آمریکا در نقض حقوق بشر بالاترین نمره را دارد
خاتمی با بیان اینکه خود آمریکا در نقض حقوق بشر بالاترین نمره را دارد، بیان کرد: این کشورها با اسلام ما مشکل دارند به همین خاطر در این مجلس با روح بلند شهیدان پیمان می‌بندیم که با جان و خون خود از دین، مکتب، ولایت، اسلام و کشورمان دفاع کنیم.
وی اظهار کرد: شهیدان، دشمن شناس بودند و براساس این دشمن‌شناسی‌شان بود که وقتی فریاد امام راحل را شنیدند در گوششان فریاد سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) طنین‌افکن شد و «هل من ناصر» فرزند حسین را «هل من ناصر حسین» دیدند و وارد صحنه شدند و با مبارزه با افتخار، از میهن اسلامی خود دفاع کردند.
امام‌جمعه موقت تهران نام این دشمن‌شناسی که شهیدان داشتند را بصیرت دانست و گفت: کسانی که در این مجالس می‌آیند باید بصیرت شهیدان را داشته و سخنرانان هم باید بر بصیرت شهدایی که بصیرت اصیل است تأکید داشته باشند.
وی در ادامه با اشاره به یاوه‌گویی‌های رئیس‌جمهور آمریکا که ملت ایران آن‌ها را شنیدند و رهبر معظم انقلاب هم فرمودند اراجیف این آدم پست نیازی به جواب ندارد اما نیاز به هوشیاری دارد، بیان کرد: در این روزها چند مطلب نادرست از سوی آن‌ها گفته شده که برای بصیرت افزایی لازم است همه بدانند.

مذاکره مجدد، شیطنت آمریکا است
خاتمی با بیان اینکه اولین حرف آن‌ها این است که باید مذاکره مجدد داشته باشیم و حتی برخی از توافق ثانویه نام برده‌اند، افزود: این بدان معناست که این توافق سرجای خود باشد و توافق دیگری هم داشته باشیم درصورتی‌که این شیطنت است.
وی با اعلام اینکه بحمدالله مسئولان جمهوری اسلامی ایران یک‌صدا اعلام کرده‌اند مذاکره و توافق دیگری در کار نخواهد بود چون آمریکایی‌ها در این مذاکره خیانت و عهدشکنی کرده‌اند، گفت: حرف دیگری که این افراد در توافق ثانویه به دنبال آن هستند از بین بردن قدرت دفاعی ایران است.
عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در برجام اسمی از قدرت دفاعی ایران نداشته و نخواهیم داشت، اظهار کرد: ما فقط بمب اتم نمی‌سازیم این هم نه به خاطر ترس از دشمنان بلکه بخاطر تبعیت از دینمان است که سلاح کشتار جمعی را منع کرده اما از بمب اتم که بگذرید آنچه در بازدارندگی و دفاع از کشور لازم باشد به فضل خداوند متعال تهیه می‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: اگر دشمنان بخواهند چپ به نظام اسلامی نگاه کنند و یا کمترین تعرضی به این کشور داشته باشند، تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهیم کرد.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image