555

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ علی اصغر کاراندیش، معاون توسعه و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه در کشور ۸۲۶ مجتمع فرهنگی و هنری وجود دارد، اظهار کرد: ۲۳۰ پروژه استانی و ۴۹ پروژه ملی بزرگ نیز در حال احداث هستند.
وی با بیان اینکه پروژه‌های استانی بین یک هزار و ۵۰۰ تا سه هزار و ۵۰۰ مترمربع، بسته به مکان آن‌ها متفاوت است، اضافه کرد: پروژه‌های ملی بین ۱۳ تا ۱۷ هزار مترمربع شامل تالار و کتابخانه مرکزی هنرهای معاصر است.
معاون توسعه و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: حدود ۹ هزار مؤسسه فرهنگی و هنری نیز از این وزارتخانه مجوز گرفته‌اند که از این میان، شش هزار مؤسسه فعال هستند، علاوه بر این، دو هزار مؤسسه قرآنی نیز در کشور وجود دارد.
کاراندیش با اشاره به اینکه هر استان به تناسب برنامه‌های خود در نمایشگاه ناشران کتاب، اعتباراتی را به خود اختصاص می‌دهد، تأکید کرد: این اعتبارات از منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، غرفه‌های اجاره‌ای در نمایشگاه‌ها، استانداری و سایر مقامات محلی تأمین می‌شوند.

اعتبارات اختصاص یافته به نمایشگاه ناشران کتاب ایران در مشهد 
وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه اعتبارات اختصاص یافته به نمایشگاه ناشران کتاب ایران در مشهد که امسال با عنوان ناشران جهان اسلام برگزار می‌شود، چه میزان است، متذکر شد: مقدار دقیق بودجه در نظر گرفته شده از این بخش‌ها در مشهد را نمی‌دانم اما قطعاً متناسب با شرایط مشهد ۲۰۱۷ و حضور ناشران جهان اسلام است.
معاون توسعه و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که هر سال برگزار می‌شود، در بخش بین‌الملل استقبال گسترده‌ای را شاهد هستیم، بیان کرد: در استان‌ها نیز باید به دنبال کیفیت کتاب‌ها باشیم، چراکه کتاب‌ها باید به‌روز و باکیفیت باشند تا برای دانشگاهیان مفید واقع شوند.

هدف از برگزاری نمایشگاه‌های ناشران کتاب
کاراندیش، هدف اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری نمایشگاه‌های ناشران کتاب را رشد سرانه مطالعه در کشور برشمرد و یادآور شد: فقط به دنبال حمایت از ناشران نیستیم و همه این ها بستگی به ستاد اجرایی نمایشگاه‌ها دارد که کتاب‌های عرضه شده به نمایشگاه را به خوبی ارزیابی کنند.
وی تبیین کرد: در صورت نبود برخی کتاب‌ها، تصمیم معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر این است که اسامی و نمونه‌های این کتاب‌ها گزارش داده شود تا نقص‌های موجود را برطرف کنیم، همچنین مردم می‌توانند اسامی کتاب‌ها را به ناشران شرکت‌کننده در نمایشگاه بگویند و کتاب‌ها را سفارش دهند.
معاون توسعه و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان عنوان کرد: ترجمه آثار داخلی برای کشورهای دیگر و ترجمه آثار آن ها برای استفاده در داخل کشور، سبب به‌روز بودن مطالعات می‌شود و ما بر این جریان تأکید بسیار داریم.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۸

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image