1111

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ جواد پورصادق، مدیر درمانگاه تأمین اجتماعی کاشمر در بازدید معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی از درمانگاه تأمین اجتماعی کاشمر با اشاره به اینکه شهرستان کاشمر چهارمین شهر زیارتی کشور است، اظهار کرد: سالانه بالغ‌ بر ۲.۵ میلیون زائر به این شهرستان می‌آیند که برخی از آن‌ها را بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی تشکیل می‌دهند.
وی بیان کرد: به‌رغم اینکه با توجه به تعداد بیمه‌شدگان شهرستان کاشمر، درمانگاه این شهر، سطح دو تخصصی تعیین شده اما به دلیل وضعیت جغرافیایی آن، به بیمه‌شدگان شهرهای خلیل‌آباد، بردسکن، ریوش و فیض‌آباد و مه ولات هم خدمات‌دهی می‌شود.
مدیر درمانگاه تأمین اجتماعی کاشمر با اعلام اینکه بسیاری از کسانی که به درمانگاه تأمین اجتماعی کاشمر مراجعه می‌کنند بیمه‌شدگان این شهرستان نیستند، اظهار کرد: به‌رغم اینکه شعبه تأمین اجتماعی کاشمر ۶۵ هزار بیمه‌ شده دارد اما تا ۳۰ هزار نفر دیگر را مراجعه کنندگان سایر بیمه‌شدگان شعبات شهرهای اطراف تشکیل می‌دهند.

مراجعه ماهیانه ۱۲ هزار نفر به درمانگاه تامین اجتماعی
وی با اشاره به اینکه سالانه به جمعیتی بالغ‌ بر ۱۱۰ هزار نفر باید خدمات ارائه دهیم، عنوان کرد: اکنون ماهیانه حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر به پزشکان تأمین اجتماعی مراجعه می‌کنند.
پورصادق با بیان اینکه هرچند هر پزشک مجوز ویزیت ۱۵ بیمار را دارد اما باز هم با مشکل مواجه هستیم، بیان کرد: در ماه بالغ‌ بر ۱۷ هزار نفر به تزریقات، آزمایشگاه و پزشکان درمانگاه تأمین اجتماعی مراجعه می‌کنند.
وی ادامه داد: همکاران درمانگاه تأمین اجتماعی کاشمر اصول خوش‌رویی و پاک دستی را سرلوحه کار خود قرار داده و سعی می‌کنند حداکثر بهره را از منابع سازمان در راستای اهداف تأمین اجتماعی و خدمات‌دهی به بیمه‌شدگان بکار برند.
مدیر درمانگاه تأمین اجتماعی کاشمر با اعلام اینکه با وجود امکاناتی که در درمانگاه وجود دارد اما تقاضای جامعه آماری بیمه‌شدگان بسیار زیاد است، بیان کرد: اگر توسعه بخش‌های دندانپزشکی و آزمایشگاه انجام نمی‌شد با مشکلات بسیاری مواجه بودیم.
وی با اشاره به اینکه در درمانگاه تأمین اجتماعی کاشمر اکنون با کمبود نیرو مواجه هستیم، اظهار کرد: درحال حاضر حداکثر بهره‌وری از امکانات فیزیکی و تجهیزاتی درمانگاه در راستای خدمات‌رسانی مطلوب به بیمه‌شدگان انجام می‌شود.
پورصادق در ادامه با بیان اینکه امیدواریم با صدور مجوزهای لازم، درمانگاه تأمین اجتماعی کاشمر به پلی کلینیک تبدیل شود، گفت: با این ارتقاء برخی مشکلات مالی و کمبود نیرو برطرف خواهد شد.

پزشکان حاضر به ارائه خدمت در درمانگاه کاشمر نیستند
وی با اعلام اینکه هرچند مجوز جذب متخصص را برای درمانگاه تأمین اجتماعی کاشمر داریم اما پزشکان حاضر نیستند در این مکان فعالیت کنند، افزود: از وقتی موضوع طرح ضریب K پیش آمده محدودیت‌های قانونی برای جذب نیرو به وجود آمده است.
مدیر درمانگاه تأمین اجتماعی کاشمر کمبود متخصص را یکی از مهم‌ترین مشکلات این درمانگاه دانست و عنوان کرد: اگر می‌خواهیم در چند سال آینده با مشکل مواجه نشویم باید بنای این درمانگاه توسعه پیدا کند.
وی اظهار کرد: در رفع این مشکل هم طبقه دوم درمانگاه را می‌توان ساخت و هم اینکه زمینی با کاربری درمانی در کنار درمانگاه با حدود سه هزار متر مربع از املاک سازمان تأمین اجتماعی است که می‌توان نسبت به ساخت آن اقدام کرد.

ویزیت ماهیانه ۱۵ هزار بیمار، رکورد بسیار خوبی است
در ادامه حمید داستانی، مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان رضوی افزود: خوشبختانه درمانگاه تأمین اجتماعی کاشمر از آنچه در اختیار دارد به بهترین نحو استفاده می‌کند.
وی با اشاره به اینکه ویزیت ماهیانه ۱۵ هزار بیمار با این امکانات رکورد بسیار خوبی است، گفت: این نوع خدمات ناشی از روحیه و فرهنگ بالای حاکم بر منطقه است.
وی با بیان اینکه وظیفه خود می‌دانیم تا بهترین امکانات را در اختیار مردم قرار دهیم، عنوان کرد: مطمئن هستیم از ابزاری که در اختیار قرار می‌دهیم به بهترین نحو استفاده می‌شود و ثمرات آن به مردم می‌رسد.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image