2222

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ فرشته سلجوقی، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی، در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال کاشمر که در محل تالار اجتماعات مرکز رفاهی فرهنگیان برگزار شد، از اجرای طرح ارتقای توانمندی های زنان روستایی در ۱۰۰ روستای استان خراسان خبر داد و گفت: در حوزه تحقق برنامه ششم توسعه واقع گرایانه به عدالت جنسیتی و ترجیحی توجه شده است.
وی با اعلام اینکه براساس ابلاغی که از ۲۱ تیرماه دریافت شده کمیسیون اشتغال تخصصی زنان به سایر کمیسیون های استان اضافه شده است، اظهار کرد: از آن زمان تاکنون ۱۰ جلسه برگزار شده است.
سلجوقی با اشاره به اینکه الزامأ در حوزه مشاغل خانگی این طرح بررسی نشده است، عنوان کرد: در حوزه پشتیبانی بنگاه های اقتصادی خرد و متوسط و بزرگ در تمامی رده ها طرح داشته ایم.
وی با بیان اینکه متاسفانه اخیراً به جلسه کارگروه استان دعوت نشده ایم و فکر می کنم از قلم افتاده ایم، بیان کرد: در این راستا در کارگروه تخصصی اشتغال استان ۵۷۸ طرح با اعتباری بیش از ۲۸۰ میلیارد ریال و پیش بینی فرصت شغلی برای بیش از سه هزار شغل را در حوزه زنان مصوب کرده ایم.

امیدواریم قفل اعتبارات گشوده شود
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی با اعلام اینکه تعداد بسیاری از طرح های اشتغال که بخشی از آن مربوط به کاشمر است در صندوق کارآفرینی امید همچنان راکد است، اظهار کرد: امیدواریم به زودی قفل اعتبارات گشوده شود.
وی با بیان اینکه از شهرستان کاشمر در کارگروه اشتغال هفت طرح با اعتبار ۱۷۰ میلیارد ریال که آورده سرمایه گذاران و متقاضی ۶۰ میلیارد ریال بوده، داشته ایم، افزود: پیش بینی اشتغال ۱۳۹ نفر است که منتظر هستیم اگر تکلیف این تعداد مشخص شود در موارد بعدی هم اقداماتی داشته باشیم.
سلجوقی مزیت استان را توجه به روستاها دانست و بیان کرد: معمولاً محور اقتصاد روستایی برعهده زنان ساکن در روستاها است.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه تعداد افرادی که بیشتر در روستاها مانده اند زنان و بسیاری هم با تجرد قطعی هستند، عنوان کرد: طرح ارتقای توانمندی های زنان روستایی که در شورای برنامه ریزی استان مصوب شده، از سال ۹۴ تا ۹۵ برای ۵۰ روستای پایلوت جهت زنان بین ۱۵ تا ۳۵ سال اجرا شده است.

اجرای طرح ارتقای توانمندی های زنان روستایی برای ۱۰۰ روستای منتخب
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری با اعلام اینکه این طرح نتیجه خوبی در کاهش نرخ بیکاری زنان روستایی داشته است، افزود: این طرح از امسال برای ۱۰۰ روستای منتخب، اجرا می شود.
وی در پایان از اجرای طرح روستای پاک خبر داد و افزود: اگر روستایی عاری از بیکاری، طلاق و اعتیاد و برخوردار از ۱۰۰ درصد بیمه روستایی و عشایری و دوستدار کتاب باشد، مبلغ قابل توجهی به صورت بلاعوض در اختیار دهیار برای پیشرفت همان روستا قرار خواهد گرفت.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image