3333

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ محمد رحیم رهنما، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی، در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال کاشمر که در محل تالار اجتماعات مرکز رفاهی فرهنگیان برگزار شد، با اشاره به اینکه کاشمر در اصطلاح گردشگری «شهر سیاحت و زیارت» نام‌گذاری شده است، اظهار کرد: سالیانه بیش از ۲.۵ میلیون نفر به کاشمر می‌آیند.

کاشمر؛ دومین شهر زیارتی و گردشگری استان 
وی با اعلام اینکه کاشمر دومین شهر زیارتی و گردشگری استان خراسان رضوی است، بیان کرد: شهرستان کاشمر دارای آثار فاخر فرهنگی و تاریخی بسیاری است.
وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۱۵۰ اثر تاریخی در شهرستان کاشمر شناسایی شده است، افزود: متأسفانه تاکنون در حوزه فرش کاشمر کار شایسته ای نشده است.
مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی با بیان اینکه امیدواریم در حوزه آثار معنوی و مادی شاهد افزایش آثار ثبتی باشیم، از انعقاد قرارداد طرح تطبیق محدوده تاریخی کاشمر خبر داد و گفت: این طرح به حدود ۷۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد که مشاور در حال تهیه آن است.

اقدامات مربوط به توسعه گردشگری در کاشمر
وی با بیان اینکه با متولیان بقعه متبرکه سید مرتضی و حوزه علمیه حاج سلطان کاشمر جهت رفع مشکلات، جلساتی برگزار شده است، افزود: امیدواریم در توسعه بقعه متبرکه سید مرتضی اقداماتی خوبی را بتوانیم انجام دهیم.
رهنما با اشاره به اینکه برای احداث موزه کاشمر اعتباراتی در نظر گرفته شده که تا پایان امسال افتتاح می‌شود، بیان کرد: شهرداری قول همکاری داده که اطراف این بنا را ساماندهی کند.
وی همچنین از توافق احداث هتل چهار ستاره خبر داد و گفت: تاکنون با سرمایه‌گذار جلساتی برگزار شده که مقرر گردید مدارک را برای ما ارسال تا در کارگروه گردشگری اقدامات لازم انجام شود.
مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی با بیان اینکه این هتل با اعتبار بیش از ۴۰ میلیارد تومان و در زیربنای ۲۵ هزار متر مربع با ۵۰ اتاق و تالارهای مختلف احداث می‌شود، بیان کرد: به دلیل اینکه شهرداری در این خصوص مقرر کرده عوارضی دریافت نکند، کمک بسیار بزرگی به سرمایه‌گذار شده است.

صدور مجوز سه اقامتگاه بوم گردی در کاشمر
وی با بیان اینکه هرچند در گذشته موافقت اولیه احداث هتل دیگری گرفته شده که تاکنون کاری صورت نگرفته و امیدواریم به مرحله اجرا برسد، عنوان کرد: مجوز راه‌اندازی سه اقامتگاه بوم گردی در روستاهای کاشمر تائید شده است.
رهنما همچنین از صدور مجوز دو سفره‌خانه روستایی و همچنین اقدامات لازم برای دهکده گردشگری خبر داد و عنوان کرد: تا پایان امسال نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان کاشمر به اداره ارتقاء خواهد یافت.
وی در ادامه با اشاره به اینکه متأسفانه طرح منطقه گردشگری کاشمر راکد مانده است، افزود: امیدواریم با پشتیبانی مسئولان، این طرح مجدد احیاء شود.
مدیرکل جدید میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی با بیان اینکه برای اشتغال سال جاری شهرستان کاشمر پیش‌بینی ۲۵۰ نفر شده است، اظهار کرد: از سال قبل تاکنون چهار نفر پشتیبان معرفی شده‌اند که فقط یک نفر موفق به دریافت تسهیلات شده است.
وی با بیان اینکه از ۳۲ نفری که به صورت مستقل معرفی شده‌اند فقط دو نفر موفق به دریافت تسهیلات گردیده‌اند، افزود: در سال جاری ۱۷ طرح پشتیبان با ۱۸۰ نفر داریم که کارها انجام و در کارگروه اشتغال مصوب و به بانک‌ها معرفی می شود که اشتغال‌زایی خوبی در پی خواهند داشت.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶  

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image