888

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ راضیه علیرضایی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال کاشمر که در محل تالار اجتماعات مرکز رفاهی فرهنگیان برگزار شد، با اشاره به اینکه تاکنون ۱۸۲ مورد در سامانه بهین یاب ثبت‌نام کرده‌اند، اظهار کرد: بالغ‌بر ۱۷۶ میلیارد تومان متقاضی برای اجرای طرح‌های این حوزه در کاشمر داشته‌ایم.
وی با اعلام اینکه اکنون بالغ‌ بر ۲۰ میلیارد تومان پروژه مصوب در بانک‌ها داریم که در حال پیگیری آن ها هستیم، عنوان کرد: تلاش می‌کنیم این اعتبارات، توسعه اشتغال پایدار در شهرستان را به دنبال داشته باشد.
علیرضایی با اعلام اینکه تعهد کرده‌ایم تا پایان امسال برای ۴۱۲ شغل در کاشمر پروانه صادر کنیم، بیان کرد: تاکنون برای ۱۸۵ نفر پروانه صادر شده است.

توسعه صنایع معدنی؛ اولویت کاشمر
وی با بیان اینکه اولویت ما در کاشمر توسعه صنایع معدنی است، اظهار کرد: اکنون در حوزه معدن، ۱۵ واحد تعطیل هستند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اعلام اینکه چهار هزار و ۲۱۸ کیلومتر مربع از پهنه کاشمر از منطقه درونه را شناسایی و مجزا کرده‌ایم، گفت: نقشه‌های اولیه آماده و به زودی برای اکتشاف پهنه‌ای به مزایده خواهیم گذاشت.
وی با اعلام اینکه در حال حاضر ۱۹ میلیون تن ذخیره مواد معدنی در کاشمر به‌صورت پروانه بهره‌برداری داریم، افزود: ۵۳ میلیون تن ذخیره شناسایی شده طی سه سال گذشته داریم که رویکرد نسبت به قبل، رویکرد معادن فلزی و منابع ارزشی است.

وجود شش هزار واحد صنفی در کاشمر
علیرضایی با بیان اینکه اکنون در کاشمر شش هزار واحد صنفی داریم که ۴۸ درصد آن واحدهای تولیدی و خدمات فنی هستند، اظهار کرد: واحدهای صنفی امکان استفاده از تسهیلاتی که اخیراً اعلام شده را در حوزه صنفی دارند.
وی با اشاره به اینکه اولویت در بین واحدهای تعطیل شهرستان و رفع موانع تولید، موضوع برق و پست برق است، گفت: همچنان احداث پست برق در کاشمر برای ما یک مسئله اصلی است.
وی با بیان اینکه در شهرک صنعتی کاشمر ایجاد زیرساخت‌های تصفیه‌خانه را نیاز داریم، اظهار کرد: همچنین برای توسعه کاشی گرانیت زهره کاشمر نیاز به تسهیلات داریم.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image