10955_621

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سرهنگ رضا قدمگاهی، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قوچان گفت: در پی شکایت شهروندی سالخورده مبنی بر اینکه کارت عابر بانکش توسط مردی جوان مورد سوءاستفاده قرار گرفته است، پیگیری پرونده به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران کلانتری ۱۱ قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی اظهارات شاکی مشخص شد که به دلیل کهولت سن از مردی جوان که در همان محدوده پرسه می‌زده درخواست کمک کرده که پس از انجام عملیات بانکی متوجه می‌شود کارت عابر بانکش توسط این فرد عوض‌ شده است.

شناسایی مجرم از طریق گشت نامحسوس
مأموران دایره تجسس کلانتری ۱۱ پس از بررسی اظهارات مالباخته، مشخصات فرد کلاهبردار را به‌ تمامی واحدهای گشتی اعلام کرده و ساعتی بعد یکی از گروه‌های مأموران نامحسوس کلانتری، هنگام گشت زنی نامحسوس در همان محدوده، فرد کلاهبردار را که در کمین طعمه‌ای دیگر بود، شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از او چهار قطعه کارت عابر بانک کشف کردند.
سرهنگ قدمگاهی افزود: متهم که اهل یکی از استان‌های خراسان شمالی است در بازجوئی‌های اولیه منکر هرگونه جرمی بود که در ادامه تحقیقات در مواجه با مالباخته و مستندات کشف‌ شده به ۱۶ فقره کلاهبرداری افراد سالخورده و بی‌سواد با جابجا کردن کارت‌ها اعتراف کرد.

۱۰۶ میلیون ریال برداشت‌ غیرمجاز
وی با اشاره به کشف ۱۰۶ میلیون ریال وجه نقد ناشی از برداشت‌های غیرمجاز توسط این فرد شیاد، خاطرنشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.
فرمانده نیروی انتظامی قوچان در پایان از شهروندان خواست از در اختیار گذاشتن کارت‌های اعتباری خود به افراد ناشناس خودداری کنند.
کد خبرنگار: ۹۴۰۲۱۳۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image