3333

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ محمد مقدوری، معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری خراسان رضوی در مرکز رفاهی فرهنگیان کاشمر، از این شهر به‌عنوان دومین شهر زیارتی استان و جزو پنج شهر مذهبی مزین به وجود بارگاه امامزادگان نام برد و اظهار کرد: شهرستان کاشمر از شرایط فرهنگی و گردشگری مذهبی ویژه‌ای برخوردار است.
وی مهم‌ترین اصل موفقیت در همه عالم بنا به امر پروردگار را موضوع همدلی، همراهی و عشق مشترکی دانست که همه انسان‌ها در جهتی واحد داشته باشند.
مقدوری با اعلام اینکه یکی از تبلورهای همکاری و همدلی، مشارکت در اداره جامعه است، اظهار کرد: راهی که در نظام جمهوری اسلامی، بعد از پیروزی انقلاب، به‌ شدت مورد توجه و حمایت بوده، موضوع مشارکت مردم است.
وی با اشاره به اینکه تبلور این مشارکت در قالب اصل شوراها، مهم‌ترین و بهترین نشان مشارکت مردم عزیز بوده است، عنوان کرد: حضور در انتخابات و قبول مسئولیت‌ها به‌ویژه در مدیریت نظام شهرهای کشور از جمله شواهد همین جهت‌گیری بوده است.

 توسعه اصل مشارکت در شهر کاشمر 
معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری خراسان رضوی در ادامه خواستار توسعه اصل مشارکت در شهر کاشمر شد و افزود: بدون شک در دوره جدید مدیریتی بیش از هر زمان دیگر نیازمند مشارکت تمامی مردم هستیم.
وی با اشاره به اینکه در همه مراحل نیازمند برنامه‌ریزی، حمایت‌های برنامه مالی، مشارکت در پروژه‌های شهری و… هستیم، اظهار کرد: در ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی، عمرانی و همه ابعاد دیگر نیازمند راهنمایی و مشارکت مردم هستیم.
مقدوری ادامه داد: ما در بسیاری از موارد فقط اصل مشارکت را در محدوده‌ای کوچک تعریف کرده‌ایم اما در نظام‌های توسعه یافته و جوامع پیشرفته، مشارکت به عنوان مهم‌ترین موضوع مورد توجه آموزش و پرورش قرار گرفته و امروز به عنوان یک فرهنگ کاملاً جاری و توانمند، موجبات اصلی پیشرفت این کشورها را فراهم کرده است.
وی گفت: بدون شک در استان خراسان رضوی هم باید در پرورش این اصل گام برداشت و با مشارکت مردمی مضاعف، شاهد تحولات بیشتری باشیم.

قابلیت کاشمر در جهت انتخاب به عنوان شهر پایلوت 
معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه بر اساس ارزیابی‌های انجام شده، کاشمر این جایگاه و موقعیت را دارد که به خاطر فرهنگ غنی و قابلیت‌های اعتقادی که دارد در حوزه مشارکت به عنوان شهر پایلوت انتخاب شود، افزود: این مشارکت در شهر کاشمر می‌تواند به عنوان یک راهنما و الگو در سایر شهرهای استان مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: هر یک از شهرهای پیشرفته دنیا با یک کارکرد اصلی و محوری توانسته‌اند وزن بیشتری در بین شهرهای همان کشور و دنیا پیدا کنند و دارای یک نام و هویت ویژه‌ای شده و برآن اساس از رونق بیشتر مدیریت شهری و ثمرات آن، بهره بگیرند، همچنین در جهت افزایش قابلیت‌های گردشگری و جذب گردشگران بیشتر موفق باشند.

تاکید بر توجه شورای شهر کاشمر به معماری اسلامی
مقدوری در ادامه با اعلام اینکه شهر کاشمر به جز هویت مذهبی و اصالت وجودی خاصی که دارد، در عرصه ساخت و ساز و معماری اسلامی نیز می‌تواند موفق باشد، گفت: از اعضاء شورای شهر و شهردار انتظار داریم به معماری اسلامی در شهر کاشمر توجه ویژه داشته باشند.
وی با بیان اینکه به عنوان پایلوت علاقمند هستیم یکی از شهرهای استان خراسان را در عرصه ارائه و الگوی معماری اسلامی به صورت خاص مورد توجه قرار دهیم، اظهار کرد: با توجه به شرایطی که کاشمر دارد و از سویی نیاز جدی به مقاوم‌سازی در عرصه ساختمان‌های شهری به جهت وجود گسل، نیازمند تقویت و تسریع در حوزه ساخت و ساز شهری است.
معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با اعلام اینکه زمینه‌های بازسازی و مقاوم‌سازی شهر کاشمر در عرصه ساختمان‌های عمومی و فردی به صورت ویژه و تعریف شده باید مورد حمایت خاص قرار بگیرد، گفت: در این بازسازی و سرعت دادن به این موضوع، رعایت الگوی معماری اسلامی و معماری ایران اسلامی می‌تواند شکل و نگاه جدیدی را در جذب مردم به شهر کاشمر داشته باشد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه اگر بخواهیم کاشمر را به عنوان شهر خانه‌های قشنگ نامگذاری کنیم باید از این پس در ساخت خانه‌هایی که ساخته می‌شود دقت نظر بیشتری شود، اظهار کرد: اگر حساسیت و حمایت‌های شهرداری، راه و شهرسازی باشد می‌توان الگوی جدیدی را از معماری ایرانی اسلامی در شهرهای استان خراسان به نمایش گذاشت.
مقدوری در همین خصوص گفت: در خصوص معماری ایران اسلامی انتظار داریم شهردار کاشمر برنامه پررنگ‌تر و قوی‌تر را در دوره جدید مدیرت شهری خود با حمایت شورای شهر مورد توجه قرار دهند.

نقش غنی کاشمر در تقویت مبلمان شهری استان
وی در ادامه به مبلمان شهری کاشمر اشاره کرد و افزود: شش شهر از شهرهای استان خراسان در خصوص تقویت مبلمان شهری برای استفاده بهتر شهروندان و جاذبه‌های گردشگری، بیشتر از دو سال قبل مورد بررسی قرار گرفته است.
معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با اعلام اینکه کاشمر به دلیل قابلیت‌هایی که دارد به عنوان یکی از این شش شهر در استان خراسان انتخاب شده است، عنوان کرد: در اجرایی کردن مبلمان شهری در استان خراسان، کاشمر می‌تواند نقش غنی‌تر و شاگرد اولی را ایفا کند.
وی با بیان اینکه عملکرد مطلوب کاشمر خواهد توانست از این سه هدف با توانمندی شهردار این شهر بهره‌مند شود، افزود: بدون شک اگر حمایت همه دستگاه‌های اجرایی و مسئولان دولت نباشد شهردار در رسیدن به اهداف پیش رو موفق نخواهد بود.

دریافت بالاترین اعتبار در سطح استان 
مقدوری در ادامه به وضعیت باند دوم مسیر کاشمر به سه راهی شادمهر اشاره کرد و گفت: این پروژه در سال ۹۵ به‌عنوان اولین پروژه مشارکتی در سطح استان در عرصه پروژه‌های راه آغاز شد.
وی با اشاره به اینکه این پروژه در حالی آغاز شد که حتی یک ریال اعتبار و ردیف مصوب استانی و ملی در قانون بودجه سال ۹۵ نداشت، بیان کرد: امروز شاهدیم که در این پروژه هم شهردار کاشمر موفق بوده به طوریکه با حمایت مسئولان دولتی و فرماندار و حمایت‌های ویژه استاندار امروز شاهد پیشرفت این پروژه هستیم.
معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه پیگیری‌های نماینده مردم کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن سرعت بیشتری به این پروژه داد، افزود: امسال هم نگاه ویژه‌ای در حمایت تأمین منابع مالی خواهیم داشت.
وی با اعلام اینکه به خاطر دو پروژه خاص، کاشمر در سال قبل بالاترین اعتبار را در سطح استان دریافت کرد که امسال هم همین‌گونه خواهد بود، گفت: در پایان دوره جدید مدیریتی سلیمانی و اعضا شورای شهر، توفیقات مضاعف در خدمت به مردم عزیز را داریم.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image