444

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ ساعتی پیش تعدادی از ساکنان همجوار با جایگاه پمپ بنزین شماره ۱۵۷ واقع در بین پیروزی ۵۷ و ۵۹ در اعتراض به احداث غیر استاندارد این جایگاه، مقابل اداره کل محیط زیست خراسان رضوی تجمع کردند.
م.ف که یکی از تجمع کنندگان است در گفتگو با خبرنگار ما درخصوص علت این تجمع اظهار کرد: حدود سه سال پیش این پمپ بنزین احداث شده و الان دو سال است که اهالی مجاور با آن، به خاطر غیر استاندار بودن و دردسرهایی که این جایگاه برای مردم دارد، اعتراض خود را به اشکال مختلف اعلام کرده اند.
وی تصریح کرد: طبق استاندارهای قانونی، جایگاه پمپ بنزینی که سه سکو دارد باید حداقل یک هزار و ۶۰۰ متر مساحت داشته باشد اما این جایگاه فقط ۶۵۰ متر فضا دارد و شرکت نفت بابت اینکه به این جایگاه مجوز داده، تخلف کرده است.

تهدید سلامت ساکنان
این شهروند اضافه کرد: از نظر قوانین محیط زیست، جایگاه پمپ بنزین باید از هر ضلعش حداقل پنج متر با محله عمومی فاصله داشته باشد و در اطراف آن فضای سبز هم ساخته شود تا جلوی مضرات ناشی از بخارات سمی جایگاه و سرو صدا و … گرفته شود اما این جایگاه دیوار به دیوار منازل مسکونی است و آلودگی صوتی و هوایی زیادی را ایجاد کرده است.
وی افزود: ساکنان همجوار با این جایگاه نمی توانند از کولر استفاده کنند چون تمام بخارات سمی وارد منازل ما می شود همچنین تانکر نفتکش ساعت ۳ شب به جایگاه می آید و با سروصدایی که دارد اهالی را بیدار می کند.
وی خاطرنشان کرد: اداره کل محیط زیست هم نباید مجوز این جایگاه را صادر می کرد اما متأسفانه برخلاف قانون، مجوز آن تایید شده است.

ایجاد بار ترافیکی بر منطقه
وی ادامه داد: جایگاه پمپ بنزین باید با اولین تقاطع، حداقل ۱۵۰ متر فاصله داشته باشد اما این جایگاه کمتر از ۸۰ متر فاصله دارد لذا شهرداری هم نباید به آن مجوز می داده اما متأسفانه این سازمان هم مجوز مربوطه را صادر کرده و اکنون موجب بار ترافیکی زیادی بر منطقه شده است.
وی خاطرنشان کرد: در زمان احداث این جایگاه، معاون عمرانی و مسکن و شهرسازی استانداری خراسان رضوی نامه ای به شهرداری وقت نوشته و گفته اند که نباید به این جایگاه مجوز دهند اما شهرداری مجوز را صادر کرده است.
وی با بیان اینکه اکنون ۹۰ خانواده از مکان این پمپ بنزین ناراضی هستند، گفت: در احداث این جایگاه هیچکدام از استاندارهای قانونی رعایت نشده و باید پلمپ شود اما نمی دانیم چرا دادستان دستور پلمپ آن را نمی دهد.

پیگیری از طریق سازمان بازرسی کل کشور
وی افزود: ما تاکنون ۱۰ تجمع داشته ایم و ضمن اینکه وکیل گرفته ایم، پیگیری های زیادی در استانداری، شهرداری، محیط زیست و شرکت نفت داشته ایم تا این جایگاه را به مکان دیگری منتقل کنند اما هیچکدام فایده ای نداشت لذا موضوع را از طریق سازمان بازرسی کل کشور پیگیر شدیم و در حال حاضر این سازمان، موضوع را در دست بررسی دارد.

کد خبرنگار: ۹۶۰۲۲۰۵

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image