66667

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سید جواد حسینی، معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی در همایش تشکل های مردم نهاد و توسعه مشارکت های اجتماعی که در محل هتل میثاق برگزار شد، اظهار کرد: اگر بخواهیم برای یک حکمرانی خوب قدم برداریم اصلی‌ترین کار، مشارکت دادن مردم است و در همین راستا، میراث فرهنگی و صنایع گردشگری هم به تشکل­ های مردم ­نهاد نیاز دارد.

تأکید بر ایجاد تشکل‌های مردمی در شهرستان‌ها 
وی با بیان اینکه شعار ما در توسعه تشکل ­های مردمی، هر خراسانی یک تشکل است، افزود: در برخی شهرستان ­ها حتی یک تشکل مردم نهاد نیز وجود ندارد، این در حالی است که ما بر ایجاد تشکل‌ها در شهرستان‌ها تاکید ویژه ­ای داریم و اعلام می‌کنیم که در هر روستا، حداقل باید یک تشکل ایجاد شود که در این راستا، سال گذشته ۳۵ تشکل در سطح روستاها ایجاد شده است.
معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی افزود: یکی دیگر از سیاست­ های راهبردی ما، تدوین نظام نامه تعامل تشکل‌های غیردولتی با دولت است که در همین راستا نظام نامه تعامل دولت با بخش تشکل‌های غیردولتی تدوین شده است.

قدرتمند کردن و هم ­افزایی تشکل ­ها با شبکه ­سازی آن ها
حسینی ادامه داد: از دیگر سیاست ­های ما قدرتمند کردن و هم ­افزایی تشکل ­ها با شبکه ­سازی این تشکل ­ها به ویژه تشکل ­های صنایع دستی و گردشگری بوده است که در این راستا، طی سال ۹۵ در سطح استان خراسان رضوی، توسعه تشکل­ های غیردولتی به رشد ۳۰۰ درصدی منجر شده است.
وی افزود: مهم­ترین سیاست ما برای اجرایی کردن همه این امور، راه ­اندازی خانه تشکل ­های مردم ­نهاد بوده است که با رأی خود تشکل­ ها به وجود آمده است.
وی با بیان اینکه در مشهد ۱۲۰ تشکل در حوزه کاهش و کنترل آسیب ­های اجتماعی فعال است، اظهار کرد: مردم را باید نظا­م مند و با مشارکت واقعی به عرصه بیاوریم تا حضور آن ها را در توسعه شاهد باشیم.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۱۸۲

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image