photo_2017-10-12_13-50-53

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ جعفر سلیمانی، شهردار کاشمر، در جلسه شورای اداری شهر کاشمر که با حضور معاونت هماهنگی و امور عمرانی استانداری خراسان رضوی در محل مرکز رفاهی فرهنگیان برگزار شد، با اشاره به اینکه کاشمر از جایگاه ویژه‌ای درسطح ملی برخوردار است و رهبر معظم انقلاب دو سال پیاپی در فرمایشات خود از کاشمر نام برده‌اند، گفت: به‌رغم پتانسیل‌هایی که این شهر دارد اما همچنان در زیرساخت‌ها مشکلات بسیاری دارد که باید برای رفع آن‌ها تلاش شود.
وی با بیان اینکه در ۱۰ سالی که شهردار بوده‌ام نبوده سالی که مقام استان و یا کشوری کسب نکرده باشیم و این به خاطر کار تیمی و همراهی و همدلی همه بوده است، عنوان کرد: تاکنون پنج بار به عنوان شهردار و یا عضو شورای شهر انتخاب شده‌ام.

باند دوم ورودی کاشمر به شادمهر؛ الگویی از اقتصاد مقاومتی
سلیمانی با اعلام اینکه قدردان کسانی هستیم که من را نقد می‌کنند و یا تذکر داده‌اند، به وضعیت باند دوم ورودی شهر کاشمر اشاره کرد و گفت: این باند برشی از عمل به فرامین مقام معظم رهبری برای عمل به الگوی اقتصاد مقاومتی بود.
وی با بیان اینکه هر چند پیمانکار قرار بوده این پروژه را با ۱۵ میلیارد تومان به سرانجام برساند اما با پنج میلیارد تومان به سرانجام خواهیم رساند، بیان کرد: برخلاف سخنان برخی افراد اما حتی یک ریال از جیب مردم در این محور هزینه نکرده و نخواهیم کرد.
شهردار کاشمر با اشاره به اینکه تمام پروژه از محل اعتبارات دولت و استاندار خراسان به سرانجام خواهد رسید، عنوان کرد: حتی با صرف جویی، مقداری از این اعتبارات را برای خدمات به مردم در داخل شهر هزینه کرده و خدمات می‌دهیم.
وی با اعلام اینکه اکنون ۱۰ کیلومتری که از باند دوم در تعهد شهرداری بوده ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، بیان کرد: این پروژه الگویی در سطح استان است.

عملکرد حساب شده در بافت فرسوده
سلیمانی همچنین از بازدید مسیل شرقی شهر کاشمر با حضور مسئولان استان و کشوری خبر داد و افزود: با توجه به بازسازی مسیل‌های فرسوده و متروک شهری ۳۰۰ متر از این مسیر را نمایندگان وزیر و به همین میزان را مقامات استانی قبول کردند که با تخصیص اعتبارات مورد نیاز بازسازی شود.
وی با اعلام اینکه این مسیر ۴۰ سال بود که رها شده و مسیر ناامن و نامناسبی را در قلب و حواشی شهر کاشمر ایجاد کرده بود، گفت: با کمک اداره راه و فراهم شدن زیرساخت‌های حمل و نقل در سطح استان رتبه اول را داریم.
شهردار کاشمر با اشاره به ۵۰ میلیارد تومان اعتبار پروژه که برای ۲۵ کیلومتر جهت شناسنامه کردن طرح‌ها، مطالعات هزینه شده است، بیان کرد: در بافت فرسوده برخلاف برخی شهرها که گرفتار اوراق مشارکتی شده‌اند اما ما حساب شده تر عمل کرده‌ایم.

تقویت جایگاه ملی کاشمر با طرح توسعه آرامگاه شهید مدرس
وی با اعلام اینکه در بافت فرسوده ۱۰۰ میلیارد تومان پروژه تعریف کرده‌ایم، بیان کرد: با کمک آستان قدس رضوی طرح توسعه آرامگاه شهید مدرس تهیه شده که اجرای آن جایگاه ملی کاشمر را بدون شک تقویت خواهد کرد.
سلیمانی با اجرای بازسازی و توسعه اطراف آرامگاه شهید مدرس فرزندان و ساکنین محروم شهر از امکاناتی که ایجاد می‌شود بهره خواهند برد، گفت: ادامه این طرح می‌تواند راهبرد توسعه در جنوب شهر باشد.
وی با بیان اینکه در آسفالت معابر شهری از ۲.۵ میلیون متر مربع بیش از یک میلیون متر مربع آسفالت انجام شده است، گفت: یک میلیون متر مربع دیگر نیز انجام خواهیم داد.

کاشمر؛ پیشگام در پیاده رو سازی
شهردار کاشمر با بیان اینکه با مشارکت راه و شهرسازی برای ۲۵۰ هزار متر مربع آسفالت معابری که منتهی به روستاها و زیارتگاه شهید مدرس می‌شود جذب قیر خواهیم داشت، در خصوص پیاده روسازی‌ها، افزود: در این حوزه در سطح استان خراسان پیشگام هستیم.
وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ هزار متر مربع پیاده روسازی در معابر کاشمر در خیابان‌های اصلی تدارک دیده شده است، گفت: اکنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برای تکمیل این طرح نیازمند اعتبارات بیشتری هستیم.
سلیمانی همچنین از حل معضل جمع‌آوری آب‌های سطحی خبر داد و افزود: در حرکت‌های آینده توجه جدی به الگوی معماری ایرانی اسلامی خواهیم داشت.
وی در ادامه با تقدیر از کمک‌های خیرین به شهرداری جهت انجام پروژه‌های شهری، اظهار کرد: تنها یکی از خیرین برای تهیه میلگرد، ۳۰۰ میلیون تومان کمک کرده است.

۱۲۰ میلیارد تومان تراکنش مالی طی چهار سال
شهردار کاشمر با اشاره به اینکه در این چهار سال بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان تراکنش مالی شهرداری کاشمر بوده است، گفت: حتی یک میلیون تومان سند سوری در سیستم نداریم.
وی با اشاره به اینکه کسانی فکر می‌کنند می‌توانند در اراده من خللی ایجاد کنند، عنوان کرد: برای پیشرفت و عمران و آبادانی این شهر شبانه‌روز تلاش خواهم کرد.
سلیمانی افزود: تا وقتی اکثریت شورای شهر اجازه دهند خدمتگزار مردم خواهم بود.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image