4444

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حسین اله بداشتی، مدیر کل امور مجامع و تشکل­ های مردم ­نهاد سازمان میراث فرهنگی و صنایع گردشگری در همایش تشکل های مردم نهاد و توسعه مشارکت های اجتماعی که در محل هتل میثاق برگزار شد، اظهار کرد: تشکل ­های مردم ­نهاد در واقع نوعی کار گروهی با خرد جمعی برای رسیدن به هدفی مشخص است.
وی با تاکید بر اینکه در تشکل ­های مردم ­نهاد باید کار گروهی شکل بگیرد، گفت: یکی از آسیب های انجمن ­ها، نداشتن شبکه عضویت لازم است و می بینیم که در برخی تشکل ها، یک یا چند نفر فعالیت می ­کنند که با تعریف تشکل مردم­ نهاد که کار تشکیلاتی مبتنی با خرد جمعی است تناقض دارد.
مدیر کل امور مجامع و تشکل ­های مردم­ نهاد سازمان میراث فرهنگی و صنایع گردشگری افزود: سابقه کار تشکیلاتی در ایران قدمت زیادی دارد؛ هیئات مذهبی خود نمونه ­ای از کار مردم­ نهاد هستند و در آنجا کسی به کسی دستور نمی دهد و سلسله مراتب ندارد بلکه هر کس بر اساس توانش در مجموعه فعالیت می کند؛ در سمن ها هم به همین شکل است.

مزیت های تشکل های مردم ­نهاد
وی ادامه داد: یکی از مزیت های تشکل ­های مردم ­نهاد این است که هزینه ها بسیار پایین می­ آید، همچنین دیگر ویژگی آن، این است که قابل اندازه گیری است و باید بتوانیم در پایان یک ارزیابی از موضوع داشته باشیم.
مدیر کل امور مجامع و تشکل ­های مردم­ نهاد سازمان میراث فرهنگی و صنایع گردشگری با بیان اینکه سمن ها باید خودشان را بروز کنند، گفت: توسعه و تقویت سمن ها در سازمان گردشگری چه در سطح کشور و چه در سطح استان­ ها انجام پذیرفته است و برنامه های آموزشی را در دستور کار ستاد قرار داده ایم.
وی افزود: یکی از برنامه ­هایی که ما داشته ­ایم شناسایی و ساماندهی بوده تا اثرگذاری که لازم است و وجود دارد را بیش از پیش به عرصه ظهور برسانیم.

برگزاری پنج کارگاه آموزشی
اله بداشتی با اشاره به اینکه این پنجمین مجموعه کارگاه است که در استان­ ها انجام می ­شود، افزود: تا کنون موفق شده ­ایم این کارگاه های تخصصی را در اصفهان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی، تهران و اکنون در مشهد برگزار کنیم تا سطح دانش در مباحث تخصصی و عمومی اعضای فعال را بالا ببریم تا بتوانند مباحث را به سایر اعضا منتقل کنند.
وی با تأکید بر اینکه مباحثی که مطرح می شود به سایر اعضا منتقل شود، گفت: امیدواریم که برگزاری این نشست ها تحرک بیشتری را به سمن ها ببخشد.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۱۸۲
کد عکاس: ۹۴۰۱۳۰۹

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image