8888

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ محمدرحیم رهنما، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در همایش تشکل های مردم نهاد و توسعه مشارکت های اجتماعی که در محل هتل میثاق برگزار شد، گفت: در حال حاضر، دوره ­های توانمندسازی سازمان های مردم نهاد میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در موضوع ­هایی از قبیل نقش زنان در صنایع دستی، موانع حوزه مرمت میراث فرهنگی و مسائل مربوط به حوزه گردشگری در حال برگزاری است.

توانمندسازی سازمانی تشکل ­های مردم ­نهاد 
رهنما با بیان اینکه توانمندسازی تشکل ها باید در چند محور انجام گیرد، افزود: توانمندسازی سازمانی یکی از این محورها است و در این راستا، تشکل ­های مردم ­نهاد باید در حدود اختیارات و قوانین، توانمند شوند، همچنین یکی دیگر از موضوعات دارای اهمیت، آشنایی با جامعه هدفی است که تشکل ­ها با آن در ارتباط هستند.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با اشاره به اینکه معاونت اجتماعی استانداری خراسان رضوی تاکنون قدم‌های خوبی برای تشکل‌های مردم نهاد برداشته است، تاکید کرد: تلاش می ­کنیم بتوانیم در سطح استان، تشکل ­های مردم ­نهاد را حمایت و پشتیبانی کنیم.

تشکل­ های مردم نهاد کمک یار سیستم اجرایی شوند
وی با بیان اینکه بسیاری از تشکل‌ها و سازمان­ های مردم ­نهاد در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری همکار ما محسوب می‌شوند، دارای کارت شناسایی هستند و از میراث فرهنگی حفاظت می کنند، افزود: این تشکل‌ها مسئولان را مطلع و آگاه می‌کنند.
رهنما ضمن ابراز امیدواری برای سازماندهی و توانمند کردن این تشکل ­ها، عنوان کرد: تشکل ­های مردم نهاد باید کمک یار سیستم اجرایی شوند.
وی خاطرنشان کرد: افراد فعال در این تشکل‌ها از روی علاقه و مسئولیت اجتماعی فعالیت می‌کنند و اطلاعات دقیقی به ما می‌دهند لذا سیستم اجرایی باید بستر لازم را برای اداره امور و دریافت پیشنهاد آن ها فراهم کند.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۱۸۲
کد عکاس: ۹۴۰۱۳۰۹

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image