2222

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ رضا جمشیدی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی اظهار کرد: نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به شهریورماه سال جاری در نقاط شهری استان ۷.۳ درصد می باشد که این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن یک دهم درصد کاهش یافته است.

وی افزود: نرخ تورم نقطه به نقطه خراسان رضوی در این ماه ۶.۳ درصد بوده که نسبت به ماه گذشته سه دهم درصد کاهش داشته است.
جمشیدی با بیان اینکه نرخ تورم کشوری در دوازده ماهه منتهی به شهریورماه سال جاری ۷.۸ درصد می باشد، گفت: این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن یک دهم درصد افزایش داشته است.
وی تصریح کرد: تورم نقطه به نقطه کشور در شهریور ماه سال جاری به ۸.۰ درصد رسید که در مقایسه با مرداد یک دهم درصد کاهش یافته است.

وجود بیشترین تورم در گروه خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی اظهار کرد: تورم ۱۲ ماهه منتهی به شهریور ۹۶ در کشور در گروه خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات ۱۱.۳، پوشاک و کفش ۶.۰، مسکن ۴.۳ و گروه بهداشت و درمان ۸.۳ بوده است که این ارقام برای استان به ترتیب ۱۰.۰ ، ۵.۷ ، ۳.۲ و ۷.۹ می باشد.
جمشیدی افزود: نرخ تورم کل استان در مناطق شهری و روستایی طی ۱۲ ماهه منتهی به شهریورماه سال جاری هشت درصد و نقطه به نقطه ۷.۲ درصد بوده است که این شاخص برای کل کشور به ترتیب هشت و ۸.۱ می باشد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با بیان اینکه شاخص قیمت کل کالاها وخدمات مصرفی خانوارهای شهری استان در شهریور ماه سال جاری ۲۳۶.۹ می باشد، این رقم را برای خانوارهای روستایی استان ۲۶۲.۲ و همچنین برای کل خانوارهای استان ۲۴۱.۵ اعلام کرد.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۸

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image