4444

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ صبح امروز تعداد ۱۵۰ نفر از بازنشستگان آموزش و پروش استان، در مقابل اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی جهت ایجاد بیمه درمانی فراگیر بدون سقف پرداخت، ارتقای شأن و منزلت بازنشستگان و شاغلین آموزش و پرورش، همسان سازی حقوق بازنشستگان، ایجاد بودجه عادلانه برای آموزش و پرورش و نیز آزادی معلمان دستگیر شده تجمع کردند.
این تجمع کنندگان برگه هایی با مضمون «آموزش آزادانه، توانمندسازی معلمان»، «زندانی فرهنگی آزاد باید گردد»، «بودجه عادلانه برای آموزش و پرورش، نه به آموزش پولی»، «ما خواهان اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری در بازه زمانی دوساله هستیم»، «ظلم و ستم کافیه سفره ما خالیه»، «بازنشسته بیدار است، از تبعیض بیزار است»، در دست داشتند و در انتها بیانیه ای توسط یکی از بازنشستگان قرائت شد که در آن خواسته های فرهنگیان ذکر شده بود.

تبعیض حقوقی و بی توجهی مسئولان
م. ا یکی از معلمان بازنشسته حاضر در این تجمع، در گفتگو با خبرنگار ایران نیوز آنلاین، اظهار کرد: یک کارمند بازنشسته بانک حقوقش بیش از سه میلیون تومان است حال چرا باید من فرهنگی با بیش از ۳۰ سال سابقه کاری، حقوقم یک ملیون و ۴۰۰ هزار تومان باشد.
وی تصریح کرد: دولت زمانیکه به معلمان نیاز دارد، وعده وعید می دهد ولی امروز هیچ کدام از وعده های خود درخصوص معلمان را محقق نکرده است.
س.ی یکی دیگر از بازنشستگان با بیان اینکه معلمان در کشور ما گوشت قربانی هستند و هیچ کس به خواسته آنان توجه نمی کند، گفت: امروز اگر مسئولی در سمتی قرار گرفته بخاطر زحمات ما معلمان است.
این بازنشسته آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: ما تا گرفتن خواسته و حق خود به این تجمعات ادامه خواهیم داد.
ط.س نیز که یکی دیگر از تجمع کنندگان بود اظهار کرد: مسئولان باید به درد معلمان و مخصوصاً بازنشستگان رسیدگی کنند، چگونه یک بازنشسته می تواند با حقوق ماهی یک ملیون و ۲۰۰ هزار تومان زندگی کند.
این بازنشسته آموزش و پرورش با بیان اینکه مشکل ما فرهنگیان فقط کمبود حقوق نیست بلکه از بی توجهی مسئولان به این قشر زحمت کش رنج می بریم، خاطرنشان کرد: چرا نظام هماهنگ حقوق و بیمه برای ما اجرا نمی شود.

آزادی پنج معلم دستگیر شده؛ خواسته تجمع کنندگان
همچنین م.ن تصریح کرد: تجمع کنندگان امروز خواهان آزادی پنج معلم دستگیر شده در تهران هستند.
این معلم بازنشسته اظهار کرد: همسان سازی حقوق بازنشستگان، ایجاد بیمه درمانی فراگیر بدون سقف پرداخت، ارتقای شأن و منزلت بازنشستگان و شاغلین آموزش و پرورش از جمله خواسته های ما از دولت است.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۷

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image