4444

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سیدحسن رسولی، عضو شورای‌عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان، با حضور در هیئت شهدای کاشمر با بیان اینکه امروز تقریباً همه صاحب نظران صادق و دلسوز کشور صرف نظر از نوع نگرش سیاسی به مسائل جاری، بر این باور هستند که مسئله حصر یکی از مشکلات و تنگناهای جدی جمهوری اسلامی است، افزود: این افراد بر این باور هستند که این گره دردناک به نحو مطلوبی باید حل شود.

درخواست فضایی آرام برای تبیین علل وقوع حوادث سال ۸۸
رسولی گفت: در خصوص وقایع سال ۸۸ خواهان آن هستیم که در یک فضای آرام و به دور از تنش و با پرهیز از یک سویه نگری و تک گویی و اتهام زنی‌های سال های اخیر، علل و عوامل بروز حوادث آن سال که برای منافع ملی و انقلاب اسلامی خسارت بسیار پر هزینه‌ای داشت، تبیین و تشریح گردد.
وی با بیان اینکه جریانی هستند که در برخورد با مسئله حصر، با وسواس و محافظه کاری و نگرانی برخورد می‌کنند، بیان کرد: این افراد نگران امنیت و آرامش کشور هستند که قابل قبول و درست است.

مثله کردن آزادی به نام تأمین امنیت، غلط است
این عضو بنیاد امید ایرانیان با اشاره به اینکه تأمین امنیت به گونه‌ای که آحاد جامعه با استفاده از این نعمت الهی بتوانند به صورت آزادانه و با راحتی خیال، جریان امور زندگی را بگذرانند، ابعاد پیچیده پیدا و پنهانی دارد، افزود: ساده‌ترین نوع تأمین امنیت با به ‌کارگیری نیروهای سخت افزاری از قبیل پلیس، نیروهای امنیتی، حصر، زندان، سانسور و… است.
وی با بیان اینکه برای تأمین امنیت پایدار، فراتر از این ابزار در اختیار و در دسترس، نیازمند حکمرانی خوب هستیم، اظهار کرد: متولیان کشور باید به گونه‌ای کشور داری کنند که اعتبار و منزلت آنان از سوی همه آحاد جامعه به رسمیت شناخته شود.
رسولی با اعلام اینکه باید به گونه‌ای عمل شود که امنیت در سایه آزادی‌های مشروع قانونی و شرعی تأمین گردد، افزود: مثله کردن آزادی به نام تأمین امنیت به همان اندازه غلط است که برای تأمین آزادی‌های سیاسی مورد نظر جامعه، نسبت به برقراری امنیت کم توجه باشیم.

آغاز گفتگوهای جدی درخصوص حصر
وی با اشاره به این سئوال که اگر کروبی و موسوی و همچنین زهرا رهنورد با تدابیری به اذن مقام معظم رهبری از حصر آزاد شوند آیا امکان تکرار رویدادهای پس از انتخابات ۸۸ و اسفند ۸۹ می‌رود یا نه، گفت: بدون شک اگر این پاسخ آری باشد کفه موافقان تداوم حصر سنگین‌تر شده و اگر منفی باشد پایان حصر تسهیل می‌گردد.
این عضو شورای‌عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با بیان اینکه در شرایط فعلی و با توجه به این باور، برخلاف سال های گذشته نگرش دوم در حال تقویت است، افزود: در خصوص مسئله حصر گفتگوهای جدی آغاز شده و براساس این گفتگوها تضمین‌هایی با واسطه داده شده و تاکنون برخی از محدودیت‌ها برداشته شده است.

رفع حصر طی ماه های آینده
وی با اشاره به اینکه امروزه دختران موسوی برخلاف گذشته آزادانه می‌توانند هر زمان که بخواهند به دیدار والدین خود بروند، اظهار کرد: قرار است طی ماهای آینده با اتخاذ تدابیر و تمهیدات اثر بخش، شاهد رفع حصر باشیم.
رسولی افزود: در شرایط فعلی که هم در عرصه اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و هم در حوزه مناسبات داخلی شرایط ایران، شرایط خاصی است و با تهدیدهای جدی مواجه هستیم رفع حصر آزادی یاران انقلاب و پیوستن آنان به جمع یاران انقلاب، خبر بسیار خوشحال کننده‌ای خواهد بود.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image