444

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان با انتشار نامه ای اعتراضی، ضمن تشکر و قدردانی از اقدام به موقع وزیر صنعت، معدن و تجارت در توقف طرح حذف برچسب قیمت کالا از سوی تولیدکنندگان که در راستای رعایت حقوق مصرف کنندگان صورت گرفت، به تصمیم هیئت عالی نظارت در خصوص حذف انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان از فرآیند قیمت گذاری کالا و خدمات اعتراض کرد.

پایمال کردن حقوق مصرف کنندگان
براساس این گزارش، انجمن اعلام کرد: شورای عالی نظارت، با واگذاری نظام قیمت گذاری به واحد صنفی(به جز پنج قلم کالا و خدمات) عملاً  گام دیگری در جهت پایمال شدن حقوق مصرف کنندگان برداشت زیرا قیمت کالا و خدمات، براساس آموزه های دین و مکتب حیات بخش اسلام و عدالت اقتصادی باید به نحوی باشد که رضایت و نفع فروشنده و خریدار را توامان دربرگیرد، این در حالی است که واگذار کردن قیمت گذاری فقط به فروشنده، اقدامی یک طرفه در رعایت نکردن حقوق مصرف کننده است. از طرفی، با توجه به فقدان ثبات اقتصادی در شرایط کنونی، زیرساخت های لازم فراهم نبوده و نتیجه ای جز مغبون شدن مصرف کننده را به دنبال نخواهد داشت.

لزوم اصلاح نظام قیمت گذاری
بنابراین انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان از جناب وزیر درخواست می نماید ترتیبی اتخاد فرمایند تا نظام قیمت گذاری به نحوی اصلاح شود که در مراحل و فرآیند آن، نماینده انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان که یک تشکل مردمی و قانونی است و در راستای ماده ۹ قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان مصوب ۱۵ مهرماه سال ۱۳۸۸ مجلس شورای اسلامی تشکیل شده است، حضور موثر یابد.

درخواست لغو مصوبه یکصدوچهاردهمین جلسه هیئت عالی نظارت
بدیهی است هرگونه قیمت گذاری یک طرفه از سوی واحد صنفی _ اتحادیه صنفی یا اتاق اصناف، اقدامی یک جانبه و منفعت طلبانه بوده و حقوق مصرف کنندگان را پایمال می کند. همچنین درخواست می شود مصوبه یکصدوچهاردهمین جلسه هیئت عالی نظارت درخوص نرخ گذاری کالا و خدمات از سوی واحدهای صنفی که با شماره ۱۳۳۹۰۳ /۶۰ مورخ هشتم خردادماه سال ۱۳۹۶ از سوی دبیر هیئت عالی نظارت اطلاع رسانی شده است و حقوق مصرف کنندگان را نادیده گرفته است و با سیاست های کنترلی و تنظیم بازار و مصوبات ستاد مرکزی هدفمند سازی یارانه ها نیز در تعارض می باشد، با تدبیر مجدد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیئت عالی نظارت لغو شود.

کد خبرنگار: ۹۶۰۲۲۰۵

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image