1485888732-img-

دکتر علی‌اصغر بهشتی، رئیس دانشگاه مهندسی فناوری‌های نوین شهرستان قوچان در گفتگو با خبرنگار ایران نیوز آنلاین، اظهار کرد: با توجه به اینکه هر ساله خانواده‌ها به همراه فرزندانشان برای ثبت‌نام به دانشگاه مراجعه می‌کنند سعی شده تا با تشکیل ستاد استقبال، محیط مناسبی برای خانواده‌ها فراهم شود و تصمیم بر این شد در این ستاد بخش‌های فرهنگی و علمی نیز گنجانده شود.
وی ادامه داد: در بخش علمی تعدادی غرفه آماده‌ شده تا دانشجویان بتوانند با فعالیت‌های علمی دانشگاه آشنا و به کانون‌ها وارد شوند چراکه قطعاً در موفقیت تحصیلی دانشجویان تأثیرگذار است، همچنین در بخش‌های فرهنگی نیز امسال برای اولین بار غرفه صنایع‌دستی ایجاد شد تا دانشجویان جدیدالورود با صنایع‌دستی و فرهنگ قوچان هم آشنا شوند.

انجام ثبت نام براساس رشته تحصیلی
رئیس دانشگاه مهندسی فناوری‌های نوین قوچان با اشاره به فرآیند ثبت‌نام دانشجویان جدیدالورود، عنوان کرد: امسال دانشگاه مهندسی فناوری‌های نوین قوچان برخلاف روال گذشته و دانشگاه‌های دیگر که ثبت‌نام حضوری دانشجویان جدیدالورود را بر اساس حروف الفبا انجام می‌دهند، ثبت‌نام را بر اساس رشته تحصیلی انجام دادیم تا علاوه بر تمرکز کافی بر هر رشته، دانشجویان هر رشته‌ای بتوانند با یکدیگر آشنا شوند و اگر هم احیاناً بخواهند از یکدیگر کمک بگیرند، مشکلی نداشته باشند.

تخفیف دانشجویان در استفاده از خدمات اتوبوسرانی
بهشتی با بیان اینکه تمامی امکانات رفاهی ازجمله بخش خوابگاه، تغذیه و اتوبوس‌رانی فراهم‌شده است، گفت: شرایطی را فراهم کرده‌ایم که دانشجویان برای استفاده از خدمات اتوبوس‌رانی، از بیش از ۴۰ درصد تخفیف استفاده کنند و همچنین درصورتی‌که برخی خانواده‌ها مشکلی مالی داشته باشند به بنیاد خیرین دانشگاه ارجاع داده می‌شوند تا از خدمات این بنیاد هم استفاده کنند.

برگزاری اردوهای عملی
بهشتی بابیان این مطلب که دانشگاه سعی می‌کند دانشجویان را به نحوی آموزش‌وپرورش بدهد که به سمت کارآفرینی پیش بروند، گفت: برنامه‌هایی داریم که اساتید بتوانند اردوهای علمی بیشتری در حوزه صنعت برگزار کنند.
وی تصریح کرد: باوجوداینکه هنوز امکانات و زیرساخت‌ها در دانشگاه فراهم نشده است اما در چند ماه اخیر این فعالیت‌ها پررنگ‌تر شده و سعی کرده ایم تا آموزش‌ها به سمت اردوهای عملی برود.
رئیس دانشگاه مهندسی فناوری‌های نوین قوچان با بیان اینکه طبق سیاست‌های کلی دانشگاه تلاش بر این است که افزایش پذیرش دانشجو به‌ویژه در بخش کارشناسی نداشته باشیم و حتی طی سه سال گذشته در پذیرش دانشجوی کارشناسی، کاهش نیز داشته ایم، اظهار کرد: علیرغم اینکه زیرساخت‌های این دانشگاه در طی این چند سال افزایش زیادی پیدا کرده ولی با ثابت نگه‌داشتن تعداد دانشجوها سعی می‌کنیم به سمت کیفیت بالا و استاندارد پیش برویم.

افزایش تعداد دانشجویان ورودی
بهشتی اعلام کرد: در بخش کارشناسی، امسال دانشگاه مهندسی فناوری‌های نوین قوچان ۶۲۵ نفر دانشجو تقاضا داده بود ولی وزارت علوم با توجه به سیاست‌های خود این رقم را به ۷۶۵ نفر افزایش داد لذا تعداد دانشجویان ورودی جدید این دانشگاه نسبت به سال گذشته بیشتر شد.
بهشتی با بیان اینکه سیاست و تلاش دانشگاه مهندسی فناوری‌های نوین بر این است که در قالب تشکل‌های دانشجویی و کانون‌های فرهنگی و علمی تلاش کنیم که دانشجویان تشویق بشوند تا حداقل عضو یکی از کانون‌ها بشوند، گفت: دانشگاه تلاش می‌کند که به فعالیت‌های دانشجویان اهمیت بدهد و هیئت نظارت تمام تلاشش را دارد تا با اکثر برنامه‌ها موافقت نماید مگر اینکه برنامه‌های درخواستی مشکلاتی داشته باشد که مورد تائید نظام نباشد در غیر این صورت سعی می‌کنیم با دید باز به این‌ها نگاه کنیم و دانشجویان قطعاً تشویق خواهند شد.

اختصاص بودجه به کانون های دانشگاه
وی ادامه داد: تمامی کانون‌های دانشگاه به‌خصوص کانون‌های علمی دانشگاه مهندسی فناوری‌های نوین طی چند سال اخیر رشد چنددرصدی داشته چون برای برنامه‌هایشان بودجه‌های مخصوص در نظر گرفته‌ شده تا بتوانند برنامه‌های خاصی داشته باشند.
رئیس دانشگاه مهندسی فناوری‌های نوین قوچان با بیان این مطلب که در بخش‌های علمی، از معدود دانشگاه هایی هستیم که از طرح‌های دانشجویان حمایت مالی می‌کنیم، اظهار کرد: این امر باعث شده تا تیم‌های دانشگاه مهندسی فناوری‌های نوین مقام‌های خوبی در مسابقات ملی کسب کند و حتی در بخش ورزشی نیز با وجود اینکه دانشگاه مهندسی فناوری‌های نوین قوچان رشته ورزشی ندارد از بسیاری از دانشگاه‌های رده‌ بالاتر شرایط بهتری دارد و تمامی این اقدامات برای آن است که دانشجویان در کنار درسشان در بقیه زمینه‌ها نیز ذهن فعالی داشته باشند.

کد خبرنگار: ۹۴۰۲۱۳۴

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image