cdn.wisgoon.com_ copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی در خصوص آیت الله ابوالقاسم خزعلی اظهار کرد: آیت الله خزعلی نماد یک عالم فقیه بود و فقیه کسی است که فقه در سرشت او نشسته باشد و اخلاق، سکوت و کلامش دارای فقه باشد.
وی، مرحوم خزعلی را یک عالم زمان شناس دانست و تصریح کرد: بنده قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با آیت الله خزعلی آشنا شدم و نظم و اخلاق را از ایشان یاد گرفتم، همچنین حدود دو سال در پای درس وی مشغول یادگیری بودم.

حساسیت آیت الله خزعلی نسبت به مسائل کشور
تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به عمر با برکت آیت الله خزعلی افزود: ایشان تا پایان عمرشان فردی با بصیر و ولایت پذیر بودند و نسبت به مسائل کشور خیلی حساسیت داشتند.
آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: آیت الله خزعلی به حق یک عالم ربانی بود و حتی در زمان شهادت فرزندش به دست عوامل پهلوی، ما در چهره ایشان ناراحتی ندیدیم.

ثبات در مبارزه با نفاق
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله خزعلی را در مبارزه با نفاق ثابت قدم معرفی و عنوان کرد: این عالم ربانی در افشاگری و برملا کردن خباثت نفاق و کنار زدن نقاب از چهره منافقان مردانه وارد میدان شد، آنجا که احساس کرد دارد بدعتی در دین گذاشته می‌شود و جریانی که ماهیت مارکسیستی دارد به نام اسلام می‌خواهد در جامعه نفوذ کند، تمام قد ایستاد و مبارزه کرد.
رئیسی بصیرت را همچون چشم دل خواند و با بیان اینکه کسی که بصیرت ندارد راه و راهبر، مقصد و هدف، دوست و دشمن را نمی‌شناسد، عنوان کرد: آیت‌الله خزعلی جلوه بصیرت بود، همچنین خدا‌خواهی، خداجویی و اخلاص در عمل، مبنای اندیشه و عملش قرار داشت.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۷

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image