89999

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سیدجواد حسینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در نشست مشترک اعضاء شورای آموزش و پروش، هیئت رئیسه پارلمان‌های مدام آموزش و پرورش کاشمر و پارلمان مشورتی بانوان که در سالن اجتماعات شهید شهابیان این شهر برگزار شد، اظهار کرد: ۱۶۰ هزار معلم قبل از این دولت در طی دو سال به استخدام در آورده شده اند که ۹۰ درصد آن ها شبه معلم هستند.
وی با اظهار تأسف از اینکه این افراد را نمی‌توانیم اخراج کنیم و باید حقوق دهیم، افزود: متأسفانه این افراد نیاز ما را پاسخ نمی‌دهند.
حسینی تنها راه جذب معلم را فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان دانست و عنوان کرد: نظام سه، سه، شش نباید پیاده می‌شد و اگر هم قرار بر اجرا بود همه باید به یک باره و با هم پیاده می‌شد.

بدهکاری ۴۵۰ میلیارد تومانی دولت قبل بابت بیمه فرهنگیان
وی همچنین به وضعیت بیمه طلایی اشاره کرد و با بیان اینکه این بیمه در دولت گذشته ۴۵۰ میلیارد تومان بدهکار بود و تا قرض خود را نمی‌دادیم با ما قرارداد نمی بستند، اظهار کرد: این طرح در همان دولت شکست خورد و مشکلات را به این دولت منتقل کرد.

استفاده از معلمان مقطع متوسطه در دبستان
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در ادامه با اشاره به اینکه مجبور بودیم از فرهنگیان مقطع متوسطه در دوره ابتدایی استفاده کنیم، تصریح کرد: بعد از به هم ریختگی ساماندهی نیروی انسانی که پشت سرگذاشته ایم، طرح آمایش سرزمینی را ارائه داده‌ایم.
وی با بیان اینکه در این طرح نیروهای مورد نیاز شناسایی و باید از طریق دانشگاه فرهنگیان استخدام شوند، عنوان کرد: وارث یک بی برنامگی و سیاست‌های غلطی هستیم که از گذشته بر ما تحمیل شده است.
حسینی همچنین به وضعیت فرهنگیان در جامعه اشاره کرد و افزود: بدون شک هیچ وزیر آموزش و پرورش و معلمی نبوده که نخواسته باشد نظام آموزش و پروش و وضعیت معلمان ارتقاء یابد.

تلاش برای تحقق تحول در آموزش و پرورش 
وی ارتقاء رتبه معلمان، رفعت و منزلت معلمان و قدرت دادن به انگیزه معلمان را از جمله اهداف اولیه همه مسئولان آموزش و پرورش دانست و گفت: باید تلاش کرد تحول در آموزش و پرورش اتفاق بیفتد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی یادآور شد: وجود سند تحول بنیادین، کاهش تعداد دانش آموزان از ۱۹ میلیون به ۱۳ میلیون و افزایش ۱.۵ برابری امکانات و فضاهای آموزشی، پرورشی و آزمایشگاهی موجب شده بتوانیم از ارتقاء کیفیت و تحول در آموزش و پرورش صحبت کنیم.
حسینی با بیان اینکه تحول در آموزش و پرورش نیاز به منابع دارد، افزود: افرادی که فکر می‌کنند این منابع فقط باید از طریق دولت تأمین شود سخت در اشتباه هستند.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image