8888

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حجت الاسلام گنابادی نژاد، رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی اظهار کرد: در طول ۵۰ سال اخیر، سومین مولود نامشروع، یعنی داعش، پس از شکل گیری رژیم صهیونیستی و القاعده در منطقه شکل گرفت.

لبنان؛ بزرگترین خاک ریز مقابل اسرائیل
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی درخصوص هدف از شکل گیری داعش گفت: داعش می خواست بزرگترین خاک ریز مقابل اسرائیل یعنی حزب الله لبنان را نابود کند و رسیدن به نیل و فرات، هدف از شکل گیری داعش بود.
حجت الاسلام گنابادی نژاد تصریح کرد: دومین علت شکل گیری داعش از بین بردن جبهه پشتیبان حزب الله یعنی سوریه بود چراکه اگر سوریه سقوط می کرد به راحتی اسرائیل به خلیح فارس دسترسی پیدا می کرد.

سقوط ۱۴ استان سوریه در هفته اول پیشروی داعش
وی ادامه داد: پیشروی داعش در سوریه به گونه ای بود که ۱۴ استان سوریه در هفته اول سقوط کرد و داعش به چهارراه منزل اسد رسیده بود.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی به نقش سردار شهید همدانی اشاره کرد و گفت: سردارشهید همدانی با مراحعه به منزل بشار اسد، در همان شرایط محاصره کاخ اسد، از وی می خواهد تا مردم را مسلح کند و اگر این تدبیر نبود امروز دیگر سوریه ای در کار نبود.

تغییر معادلات جغرافیایی دشمن با نماز سردار قاسم سلیمانی
حجت الاسلام گنابادی نژاد خاطرنشان کرد: روزی که حاج قاسم سلیمانی در مرز عراق و سوریه نماز خواند تمام جغرافیای دشمن را تغییر داد.
وی به نقش بسیج اشاه نمود و افزود: اگر بسیج نبود امروز بیشتر کشورهای منطقه اسیر داعش بودند و در حال حاضر بسیح در سوریه، عراق، یمن، افغانستان، پاکستان، لبنان و هرجایی که ستمی در حق مظلوم می شود، حضور دارد.

شهید رضا اسماعیلی؛ اولین شهیدی که سرش را از تن بریدند
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی اظهار کرد: شهید رضا اسماعیلی، اولین شهید مدافع حرم بود که سرش را از تنش جدا کردند؛ او از تیپ فاطمیون و تک پسری بود که از ۱۰ سالگی به یتیمی بزرگ شد.
حجت الاسلام گنابادی نژاد تصریح کرد: در گلشهر کوچه ای داریم که عرضش یک متر است، ته کوچه یک خانه ۷۰ متری است که تا امروز چهار شهید تقدیم انقلاب کرده است؛ یک شهید این خانواده توسط سپاه صحابه شهید شد، یکی در دوران دفاع مقدس، یکی توسط طالبان و دیگری اخیرأ در سوریه شهید شده است.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۷

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image