MGHT1789 copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سید جواد حسینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در نشست مشترک اعضاء شورای آموزش و پروش، هیئت رئیسه پارلمان‌های مدام آموزش و پرورش کاشمر و پارلمان مشورتی بانوان که در سالن اجتماعات شهید شهابیان این شهر برگزار شد، با اشاره به پارلمان مشورتی بانوان، اظهار کرد: تاکنون پارلمان‌های معلمان، مدیران، دانش آموزان، اولیاء و اخیراً پارلمان مشورتی بانوان از ۲۵ قشر جامعه تشکیل شده است.
وی عنوان کرد: در این پارلمان از تمامی اقشار جامعه که بالغ بر یک هزار و ۲۰۰ بانوی توانمند تحصیل کرده و باتجربه می‌شود، در سطح استان حضور دارند.
حسینی با اعلام اینکه با تشکیل این پارلمان بدون یک ریال هزینه، زنان بر فرآیند تصمیم گیری شورای برنامه ریزی و توسعه استان خراسان و ۱۳ کارگروه وابسته، ایفای نقش خواهند کرد، بیان کرد: تشکیل پارلمان مبنای تئوری دارد که توسعه مشارکت نظام مند زنان در تصمیم گیری است.

استفاده از فکر و ایده زنان برای تصمیم گیری در تمام سطوح
وی با بیان اینکه در این پارلمان می‌خواهیم از فکر و ایده زنان برای تصمیم گیری در تمام سطوح شهرستان ها بهره بگیریم، گفت: سه میلیون زن در استان خراسان، یک هزار و ۲۰۰ نماینده برای پارلمان مشورتی بانوان معرفی کرده‌اند که در بخش‌های مختلف تصمیم سازی به ما کمک کنند.
حسینی با اعلام اینکه این بانوان در کاهش طلاق و آسیب‌های اجتماعی به ما کمک خواهند کرد، افزود: روند کار به این ترتیب است که لوایح پیشنهاد شده از دستگاه‌های مختلف و نیز طرح‌های ارائه شده توسط خود اعضای پارلمان بانوان در پارلمان مطرح و در صورتی که رأی آورد به رئیس پارلمان ارجاع داده می‌شود و سپس در دستور کار قرار می‌گیرد و موافقان و مخالفان نظرات خود را در مورد آن مطرح کرده و اگر در نهایت به تصویب رسید توسط رییس پارلمان به فرماندار ارائه می‌شود و فرمانداران در سطح شهرستان‌ها موظف هستند ظرف یک هفته این طرح را به کارگروه‌های مربوطه ارجاع داده تا پیرامون آن تصمیم‌گیری شود.
وی با بیان اینکه امروز دکترای فیزیکی داریم که حاضر هستند به طور رایگان اندیشه‌های خود را در اختیار ما قرار دهند، اظهار کرد: متاسفانه در گذشته بدون اتکاء به چنین نیروهای باارزشی تصمیم گیری می‌شد.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶
کد عکاس: ۹۴۰۱۳۰۹

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image