4444

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سید جواد حسینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در نشست مشترک اعضاء شورای آموزش و پروش، هیئت رئیسه پارلمان‌های مدام آموزش و پرورش کاشمر و پارلمان مشورتی بانوان که در سالن اجتماعات شهید شهابیان این شهر برگزار شد، با بیان اینکه هیچ دولتی نمی‌تواند آنقدر منابع آموزش و پرورش را افزایش دهد که رضایت معلمان و جامعه برای ارتقاء و کیفیت محقق شود، اظهار کرد: در سه سال آینده ۳۲۰ هزار معلم بازنشسته خواهند شد که بیش از ۲۳ هزار میلیارد تومان فقط حق پاداش بازنشستگی باید داده شود.

مشکل دولت در تأمین یارانه و اعتبارات فرهنگیان
وی با اعلام اینکه دولتی که در تأمین یارانه با مشکلات بسیاری مواجه است برای تأمین اعتبارات مورد نیاز پاداش فرهنگیان با مشکلات بیشتری مواجه خواهد بود، عنوان کرد: دولت بیش از پنج میلیون کارمند دارد که در تأمین حقوق آن ها مشکل دارد.
حسینی با بیان اینکه یکی از مشکلات استراتژیک این بوده که فکر می‌کردیم باید با اتکاء به دولت منابع مورد نیاز را تأمین کنیم، اظهار کرد: در یک سخنرانی در حضور شخص رییس جمهور به ایشان گفتم اگر کشوری می‌خواهد شاهد تحول در آموزش و پرورش خود باشد باید حداقل ۲۰ درصد اعتبارات خود را به این سازمان اختصاص دهد در صورتی که اکنون ۱۱.۹ درصد اعتبارات کشور به آموزش و پرورش اختصاص دارد.
وی با اعلام اینکه اکنون ۱.۷ درصد سهم تولید ناخالص ملی از آموزش و پرورش است که لااقل باید به ۶.۷ برسد، بیان کرد: در دولت تدبیر و امید اعتبارات آموزش و پرورش از ۱۵ هزار میلیارد تومان به ۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

آموزش و پرورش؛ تنها وزارتخانه‌ای که ۱۰۰ درصد اعتبارات آن تخصیص یافت
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در ادامه با اعلام اینکه در این دولت برای اولین بار چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای حلقه اول رتبه بندی معلمان خارج از بودجه سنواتی اختصاص یافته است، گفت: تنها وزارتخانه‌ای که ۱۰۰ درصد اعتبارات آن تخصیص یافت آموزش و پرورش بود.
وی با بیان اینکه در این دولت میانگین حقوق معلمان از یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان به دو میلیون تومان و بیشتر افزایش یافته و سهم اعتبارات آموزش و پرورش از مجموع اعتبارات کشوری افزایش داشته است اما باید به همان سهم ۲۰ درصدی برسد.

تأکید بر آزادسازی ظرفیت‌های درونی آموزش و پرورش
حسینی با اشاره به اینکه به رغم تمامی این کارها اما از دولت انتظارات بیشتری داریم، عنوان کرد: باید در راستای آزادسازی ظرفیت‌های درونی آموزش و پرورش تلاش کرد.
وی با اعلام اینکه اگر دولت و مجلس ظرفیت‌های آموزش و پرورش را آزاد کنند حتی اگر اعتبار هم نباشد به یک ریال بودجه دولتی نیازی نخواهیم داشت، گفت: آموزش و پرورش سازمانی با دارایی‌هایی بسیار بالا است.

کد خبرنگار:۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image