MGHT1853 copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین، علیرضا رشیدیان، استاندارخراسان رضوی در مراسم افتتاح پارلمان مشورتی زنان استان خراسان رضوی که در سالن اجتماعات استانداری خراسان رضوی برگزار شد، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: نقش زنان کشورمان در جریان جنگ تحمیلی نقشی بی شک تاثیر گذار و پر رنگ و غیر قابل انکار در تمامی حوزه ها است که از جمله می توان به پشتیبانی جنگ تا حوزه های پرستاری و درمانی اشاره کرد.

شمار زیاد زنان تحصیلکرده؛ یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی
وی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی شمار زیاد زنان تحصیلکرده در رشته های مختلف و در مقاطع بالای تحصیلی است، افزود: کشور ما در عرصه منطقه ای و بین المللی در رقابت سنگینی قرار دارد و جدا از قدرت ملی و جایگاه ایران در عرصه بین المللی، در سند چشم انداز، جایگاه اقتصادی ایران تبیین شده و رسیدن به این هدف تنها با بهره گیری از همه توانمندی های انسانی کشور از جمله ظرفیت های زنان میسر است.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: کشور نیازمند استفاده از ظرفیت و توانمندی های زنان به دور از کارهای نمادین و تبلیغاتی است و پارلمان مشورتی زنان خراسان رضوی باید یک مجلس فعال باشد که تحقق این مهم نیازمند حضور جدی زنان است.
رشیدیان با اشاره به اینکه کمیسیون های پنج گانه کاری برای پارلمان مشورتی زنان تعریف شده است، افزود: زنان می توانند براساس کارکرد این کمیسیون های پنج گانه طرح های خود را در قالب مصوبات پارلمان مشورتی زنان به منظور غنی تر کردن مصوبات شورای برنامه ریزی مطرح نموده و ارئه دهند.
وی تصریح کرد: پارلمان مشورتی زنان استان خراسان رضوی، سیاسی و جناحی نبوده و با هدف بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های زنان استان تشکیل شده است تا راهکارهای عملی برای مشکلات استان و یا حتی کشور را مطرح نمایند.

نقش زنان در ارائه راهکارهای عملی و مناسب 
وی با بیان اینکه امروز زنان ما به جایگاهی رسیدند که حتی فراتر از حوزه ها و مسائل مربوط به زنان می توانند صاحب نظر باشند، افزود: زنان با ارائه راهکارهای عملی و مناسب می توانند به حل معضلات اجرایی و ارتقاء ظرفیت های مدیریتی در اجتماع کمک کنند.
استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: یکی از آفت هایی که پارلمان مشورتی زنان را تهدید می کند این است که تحت تاثیر جناح سیاسی خاصی قرار بگیرد و این مجلس به هیچ جناح و حزب سیاسی وابستگی نخواهد داشت البته اعضای پارلمان می توانند از هر جناح سیاسی یا طبقه فعال و مفید اجتماعی باشند.
رشیدیان تصریح کرد: کمیسیون های پنج گانه کاری پارلمان مشورتی زنان حول محور موضوعات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی است و هیچ کس بهتر از زنان نمی تواند برای ارتقای جایگاه آنان در جامعه و مقابله با آسیب های اجتماعی مرتبط با زنان نقش آفرینی نماید و تصمیم گیرنده باشد.
وی خاطرنشان کرد: نگاه ما به زن به عنوان یک انسان مهم و تاثیرگذار بسیار قابل توجه است و زن به عنوان یک انسان، حق تحصیل، کار و اشتغال و تاثیر گذاری در اجتماع را دارد و برای رسیدن به چنین مشارکتی نقش خود زنان بسیار تاثیر گذار و پرنگ خواهد بود.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به مسئله ضرورت اقتصاد مقاومتی و توسعه اقتصاد و اشتغال که همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده است، افزود: مسئله اشتغال بانوان و سهمی که زنان در توسعه اقتصادی و ارتقای کیفیت تولید می توانند داشته باشند حقیقتی بسیار روشن و بدیهی است.

ضرورت توجه ویژه به حقوق زنان
رشیدیان عنوان کرد: اعضای پارلمان مشورتی زنان می توانند برای کسانی که نیازمند توانمندسازی هستند، راهگشا باشند و با انجام فعالیت های پژوهشی واقعی، راهکارهای مناسب برای مشکلات حوزه زنان ارائه دهند.
وی با بیان اینکه باید در حوزه پرداختن به حقوق انسان ها چه زن یا مرد، نگاه دینی منطبق بر ارزش های اسلامی داشت، افزود: بانوان، قشر مظلومی هستند که باید به حقوق آنان توجه ویژه شود زیرا موارد متعددی از تضییع حقوق شهروندی بانوان در حوزه اجتماعی وجود دارد.

کد خبرنگار: ۹۵۰۲۱۶۹
کد عکاس: ۹۴۰۱۳۰۹

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image