images

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ آیت الله سید احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد در همایش بزرگ منادیان ولایت با موضوع تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص مداحی که در سالن قدس کتابخانه حرم برگزار شد، اظهار کرد: امروز مهمترین دام دشمن در مباحث فرهنگی برای مداحان است.
آیت الله علم الهدی با بیان اینکه نباید برای مداحی و روضه خوانی پول تعیین کرد، افزود: دم درب خانه اهل بیت(ع) باید نوکر بود نه کارمند؛ کارمند کسی است که به ازای کارش پول می گیرد ولی نوکر کسی است که پول نمی گیرد.
وی با اشاره به اینکه داشتن بصیرت در سیره سیدالشهدا(ع) بسیار مهم است، تصریح کرد: مداحان باید در محرم، واقعه عاشورا را برای مردم زنده کنند و به نوعی آن را تجدید نمایند.

مداح نباید در یک جناح سیاسی فعالیت کند
آیت الله علم الهدی افزود: مداح نباید در یک جناح سیاسی فعالیت کند به خصوص در جریانی که  مخالف نظام است، نباید قرار گیرد و برای آن تبلیغ کند اما اگر جریانی که از او تبلیغ و دفاع می کند یک جریان انقلابی و کربلایی باشد، نه تنها ایرادی ندارد بلکه ثوابی عظیمی هم دارد.
وی به واقعه کربلا اشاره نمود و گفت: در کربلا یک هزار و ۲۰۰ نفر همراه حضرت سیدالشهدا(ع) بودند ولی در شب عاشورا تنها ۱۲۰ نفر ایستادند یعنی هزار و ۸۰ نفر از کربلا برگشتند، البته آن ها بعدها توبه کردند و ‌توابین را تشکیل دادند.

مداحان بجای روضه خوانی هنرپیشه نشوند
امام جمعه مشهد در پایان با اشاره به اینکه روضه خوانی باید صفا داشته باشد، عنوان کرد: در مداحی هنر پیشه نباشید بلکه روضه خوان باشید.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۷

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image