MGHT1770-copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ علیرضا رشیدیان، استاندارخراسان رضوی در مراسم افتتاح پارلمان مشورتی زنان این استان که در سالن اجتماعات استانداری خراسان رضوی برگزار شد، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: نقش زنان کشورمان در جریان جنگ تحمیلی، نقشی بی شک تاثیر گذار و پر رنگ و غیر قابل انکار در تمامی حوزه ها است که از جمله می توان به پشتیبانی جنگ تا حوزه های پرستاری و درمانی اشاره کرد.

تعریف کمیسیون های پنج گانه برای پارلمان مشورتی زنان
رشیدیان با اشاره به اینکه کمیسیون های پنج گانه کاری برای پارلمان مشورتی زنان تعریف شده است، افزود: زنان می توانند براساس کارکرد این کمیسیون های پنج گانه طرح های خود را در قالب مصوبات پارلمان مشورتی زنان به منظور غنی تر کردن مصوبات شورای برنامه ریزی مطرح نموده و ارئه دهند.
وی تصریح کرد: پارلمان مشورتی زنان استان خراسان رضوی، سیاسی و جناحی نبوده و با هدف بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندی های زنان استان تشکیل شده است تا راهکارهای عملی برای مشکلات استان و یا حتی کشور را مطرح نمایند.

قابلیت اجرای مصوبات پارلمان مشورتی زنان
همچنین، سیدجواد حسینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، اظهار کرد: شکل گیری پارلمان مشورتی زنان در استان، طرحی ابتکاری و قانونی است که در ۱۵ شهر استان و در ۱۳ شهرستان، ایجاد شد.
وی با بیان اینکه پارلمان مشورتی زنان هر ۴۵ روز تشکیل جلسه می دهد، گفت: پارلمان مشورتی زنان در کل استان ۱۱۳ عضو دارد که امروز از بین ۵۰ کاندیدای منتخب از پارلمان های مشورتی زنان در ۲۸ شهرستان، ۹ نفر به قید قرعه انتخاب و پارلمان مشورتی زنان استان را شکل می دهند.
حسینی عنوان کرد: در پارلمان مشورتی زنان خواسته های دستگاه های اجرایی که به صورت لایحه به این پارلمان ارئه شده مورد بررسی قرار گرفته و در صورت لزوم مصوب خواهد شد.
معاون استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه پارلمان مشورتی زنان فعالیت های خود را در قالب پنج کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و اشتغال، آموزش و پژوهش و توانمند سازی، سلامت و جمعیت انجام می دهد، اظهار کرد: مصوبات پارلمان مشورتی زنان خراسان رضوی در دستور کار گروه بانوان و خانواده معاونت سیاسی استانداری قرار می گیرد تا پس از بررسی، قابلیت اجرا پیدا کند.
وی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح، سه میلیون نفر از جمعیت زنان استان، در تصمیم سازی ها مشارکت واقعی خواهند داشت.

کد خبرنگار: ۹۵۰۲۱۶۹
کد عکاس: ۹۴۰۱۳۰۹

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image