3333333

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ فرشته سلجوقی، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی در مراسم افتتاح پارلمان مشورتی زنان این استان که در سالن اجتماعات استانداری خراسان رضوی برگزار شد، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: نقش زنان در جریان جنگ تحمیلی فقط به مادر، خواهر و یا همسر شهید خلاصه نمی شود بلکه ما در مدت هشت سال جنگ تحمیلی شش هزار و ۴۲۰ زن شهید داشته ایم.

زنان؛ عامل رشد سجایای اخلاقی
وی با بیان اینکه خانواده باید مدرسه باشد و دامن مادر، بزرگترین مدرسه برای تربیت کودک است، افزود: تاثیر زنان در جامعه بشری محدود به دوران های اضطراری و بغرنج نیست بلکه زنان عامل بقاء و توسعه جوامع و ماندگاری و رشد سجایای اخلاقی هستند.
وی عنوان کرد: اگر جامعه ای زنان توانمند داشته باشد آن جامعه بدون شک دارای دانش، فن آوری و در نتیجه قدرت اقتصادی می شود و بالعکس اگر جامعه ای زنان توانمند نداشته باشد فن آوری و قدرت اقتصادی خود را از دست می دهد لذا سرمایه در چنین جامعه ای ابزار تفاخر و نه ابزاری برای رشد و تعامل، می شود.

زنان توانمند؛ سازنده جامعه ای کارآمد
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی ادامه داد: اگر زنان جامعه ای توانمند باشند، آن جامعه مادرانی توانمند و در نتیجه مردان و زنانی توانمند خواهد داشت و زنان و مردان توانمند، سازنده جامعه ای کارآمد خواهند بود.
سلجوقی با بیان این نکته که نسخه کلان ملی همیشه نمی تواند راهگشای مسائل در حوزه منطقه ای و محلی باشد، افزود: پارلمان مشورتی زنان در جهت اجماع نظر مسئولانه در حوزه تصمیم گیری های منطقه ای در حوزه زنان در مسیر تحولات کشور شکل گرفته است.

اهداف تشکیل پارلمان مشورتی
وی عنوان کرد: طرح مطالبات منطقه ای و محلی در حوزه زنان، ایجاد فرصت برای حضور زنان محلی در سطح تصمیمات استانی و منطقه ای، شناسایی زنان کارآفرین و نخبه و توانمند در استان، ارائه راهکارهای بومی برای رفع چالش های هر منطقه، تهیه بانک اطلاعاتی زنان برای حضور آنان در نظام تصمیم سازی کشور ،از دیگر اهداف تشکیل پارلمان مشورتی است.

کد خبرنگار: ۹۵۰۲۱۶۹

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image