4444

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ دکتر امیر شهلا، عضو شورای اسلامی شهر مشهد در همایش یادواره شهدای مسجد حضرت ابوالفضل(ع) خیابان رودکی مشهد و گرامیداشت هفته دفاع مقدس که با همکاری شهرداری منطقه هشت و پایگاه مقاومت شهید رجایی مسجد حضرت ابوالفضل(ع) و با حضور نمازگزاران، مردم و خانواده های معظم شهدای این مسجد، شهردار منطقه هشت، در محل این مسجد برگزار شد، اظهار کرد: مردم و نمازگزاران این مسجد با تقدیم ۳۳ شهید و ۱۱۳ جانباز و آزاده و رزمنده سهم خود را در راه استقلای و آزادی این مملکت به نحو شایسته ای ادا کرده اند.

تلاش داریم سطح آسایش و امنیت مردم را افزایش دهیم
وی ادامه داد: تلاش داریم شهر پاکیزه و با نظافتی داشته باشیم همچنین سطح زندگی مردم در شهر مشهد را بالا ببریم و وسیله رفاه و آسایش و امنیت آن ها را بیشتر از گذشته، تأمین کنیم.
دکتر شهلا خاطرنشان کرد: صدها نفر، از بهترین و گرانبهاترین سرمایه خود که همان جانشان بود، گذشتند تا این کشور و مردمان آن در رفاه و آسایش و امنیت زندگی کنند؛ آن ها رفتند تا پرچم سه رنگ ایران باقی بماند و حتی وجبی از خاک این کشور عزیز به دست دشمن نیافتد.
این عضو شورای شهر با بیان سخنی از دکتر شریعتی گفت: آن هایی که رفتند کاری حسینی کردند و آن هایی که ماندند باید کاری زینبی کنند، در غیر این صورت حالت سوم، زندگی یزیدی است لذا ما با تأسی به امامان معصوم(ع) باید کاری زینبی کنیم و این انقلاب را به صاحبش امام زمان(عج) تحویل دهیم و در هر سنگری که هستیم باید تلاش کنیم تا استقلال مملکتمان حفظ شود.

رکود اقتصادی که بر کشور حاکم است در شهر مشهد هم حاکم است
شهلا با اشاره به مشکلات شهر مشهد، گفت: رکود اقتصادی که بر کشور حاکم است در شهر مشهد هم حاکم است و رونق کسب و کار در مشهد وجود ندارد که این موضوع را از تعدا کارگرانی که در میادین و چهار راه ها ایستاده اند می توان فهمید.
وی ادامه داد: وقتی ساخت و ساز در شهر وجود ندارد، عملاً چرخ های اقتصادی شهر به حرکت در نمی آید، این در حالی است که هزینه روزامه خدمات شهری در مشهد بیش از سه و نیم میلیارد تومان است که صرف رفت و روب و حمل و نقل و پاکسازی زباله و غیره می شود.

شهرداری نه چاه نفت دارد و نه بودجه کشوری
این عضو شورای پنجم شهر مشهد گفت: شهرداری نه چاه نفت دارد و نه بودجه کشوری، بلکه هزینه های خود را از شهروندان دریافت می کند، اگر هم یک روز در کارها خلالی ایجاد شود، کلی مشکلات در شهر شاهد خواهیم بود، بنابراین شهرداری چه درآمد داشته باشد چه نداشته باشد باید این کارها را انجام دهد.
دکتر شهلا با بیان اینکه شهرداری مشهد به سه و نیم میلیون شهروند مشهدی و ۲۵ میلیون زائر بارگاه علی بن موسی الرضا(ع)، خدمت رسانی می کند، تصریح کرد: به این میزان باید دو و نیم میلیون زائر خارجی را نیز اضافه کرد این در حالی است که در توریستی ترین شهر جهان، ارائه خدمات روزانه به ۷۰ هزار نفر را نداریم ولی در این شهر در حال انجام است.

اقدامات خوبی در خصوص ماندگاری زائر در شهر مشهد در دست انجام است
این عضو شورای پنجم شهر مشهد با بیان اینکه اقدامات خوبی در خصوص ماندگاری زائر در شهر مشهد در دست انجام است، گفت: در حال حاضر ضریب ماندگاری زائر در شهر مشهد دو و نیم روز است که باید به پنج روز افزایش یابد چراکه این امر باعث تولید ثروت در شهر می شود و این ثروت را می توان خرج آبادی آن کرد.
وی با بیان اینکه دوره جدل های انتخاباتی تمام شده است و همه باید در کنار هم برای مدیریت شهر کمک کنیم، افزود: وضعیت مطلوب با آنچه که امروز هست فاصله زیادی دارد لذا باید مشکلات شهر را ببینیم و با استفاده از تمام ظرفیت ها و مقدورات، در جهت حل آن ها تلاش کنیم، همچنین باید همه استعدادها و امکانات شهر را بسیج کنیم تا میزبان خوبی برای زائران و عزاداران اباعبدالله(ع) باشیم.

کارکنان شهرداری با روی گشاده با مردم برخورد کنند
عضو شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه با اشاره به انتظار مردم از شهرداری گفت: مردم انتظار کار غیر قانونی ندارند ولی توقع دارند پاسخ منطقی و مستدل بشنوند.
وی از کارکنان شهرداری خواست که در برخورد با مردم، روی گشاده و لبخند داشته باشند و بیشتر از آنچه حرف می زنند، گوش شنوا داشته و حرف های مردم را بشنوند.
وی با انتقاد از برخی گلایه مندی ها از شهرداری، خاطرنشان کرد: پاسخ دهی در شهرداری های کشور سهل و آسان نیست.

مساجد؛ مهمترین پایگاه های فرهنگی و عبادی
همچنین، حجت الاسلام و المسلمین خطیبی، امام جماعت مسجد حضرت ابوالفضل(ع) اظهار کرد: به دلیل حلول ماه محرم الحرام، مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس را چند روز زودتر برگزار می کنیم.
وی تصریح کرد: ارتباط تنگاتنگی بین دفاع مقدس و ماه محرم الحرام وجود دارد و سرچشمه و مبنای دفاع مقدس برخواسته از نهضت ابا عبدالله الحسین(ع) می باشد.
وی در ادامه با بیان اینکه مساجد مهمترین پایگاه فرهنگی و عبادی است و باید مسئولین کشور در همه رده ها نگاه خاص و ویژه ای به مسجد داشته باشند، اظهار کرد: مساجدی که به قول امام خمینی(ره) کارخانه انسان سازی می باشد باید در رأس توجهات مسئولان باشند.

توجه ویژه اعضای شورای اسلامی دوره پنجم به مساجد
وی در ادامه با اشاره به توجه ویژه اعضای شورای اسلامی دوره پنجم به مساجد، گفت: اینکه شورای شهر پنجم کارشان را از مساجد شروع کرده اند بسیار خوب است و ان شاء الله این کار ادامه پیدا کند.
این امام جماعت مسجد در توضیح فعالیت های انجام گرفته در حوزه فرهنگی مسجد، گفت: مسجد حضرت ابوالفضل(ع) خیابان رودکی مشهد دارای یک کتابخانه فعال با سه هزار جلد کتاب است که به نام شهیدان قاسمیان نام گذاری شده همچنین یک پایگاه مقاومت بسیج فعال در بخش خواهران و برداران، کانون فرهنگی و باشگاه ورزشی فعال نیز دارد.

یک طرفه کردن خیابان ها و کوچه هایی که در آن مساجد قرار دارد
وی در ادامه با اشاره به هزینه دار بودن باشگاه ورزشی، خطاب به امیر شهلا، عضو شورای شهر مشهد که در جلسه حضور داشت، گفت: باشگاه ورزشی مسجد هزینه دارد که باید از محل پرداختی های نمازگزاران تأمین شود و سخت است اما اگر شورای شهر بخشی از اعتبارات خود را به سمت مساجد هدایت کند یقیناً خروجی بهتری خواهد داشت.
حجت الاسلام خطیبی همچنین از شورای شهر خواست تا بحث یک طرفه کردن خیابان ها و کوچه هایی که در آن مساجد قرار دارد اجرایی شود و گفت: به دلیل تصادفات زیاد و مشکلات تردد، در صورت امکان خیابان ها و کوچه هایی که در آن مساجد قرار دارند یک طرفه شود تا مردم کوچه و خیابان با مشکلات احتمالی نظیر تصادفات، مواجه نشوند.

گفتنی است، در پایان این مراسم، با حضور شهردار منطقه هشت و امام جماعت مسجد و فرمانده پایگاه شهید رجایی، با اهدای قاب یادمان، از خانواده های معظم شهدا تجلیل به عمل آمد و لوح های تهیه شده به خانواده های آن ها اهدا شد.

کد خبرنگار: ۹۵۰۱۱۷۳

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image