4444

محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی مشهدمقدس در گفتگو با خبرنگار ایران نیوز آنلاین، اظهار کرد: شهرداری مشهد با کمبودهای مالی مواجه است و یکی از راهکارهای خروج از این وضعیت، وصول مطالبات معوق این نهاد است.
حیدری با بیان اینکه مطالبات شهرداری از مردم و دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی است، تصریح کرد: افزون بر این‌ها، برخی عوارض متعلق به شهرداری از قبیل عوارض مربوط به بلیط های هواپیما و غیره نیز توسط شرکت های دخیل در این امر پرداخت نشده است.

وصول معوقات؛ یکی از برنامه های شهردار مشهد
وی یکی از برنامه های شهردار مشهد برای جبران کسری بودجه و منابع موجود، بویژه در پروژه های عمرانی که شدیداً مورد نیاز است را وصول معوقات دانست و گفت: این معوقات منافع و حق مردم، شهر و شهرداری است و با اخذ طلب های شهرداری، این منابع مالی در اختیار مردم قرار می گیرد.
رئیس شورای اسلامی مشهدمقدس خاطرنشان کرد: دولت یکی از اصلی‌ترین نهادهاست که بخش عمده‌ای از مطالبات شهرداری را به خود اختصاص داده است لذا پیشنهاد ما این است که دولت در قالب تهاتر املاک، شرکت‌ها و مجموعه ها، بدهی های خود را پرداخت نماید تا شهرداری بتواند در حوزه سرمایه‌گذاری از این منابع استفاده کند.
حیدری ‌افزود: دولت با کمک وزارت کشور باید نحوه پرداخت بدهی های خود به شهرداری ها را مشخص نماید و این مهم یک بحث ملی شمرده‌ می‌‎شود، ضمن اینکه برخی نهادهای غیردولتی نیز از ظرفیت‌ها و امکانات مالی مناسبی برخوردارند که باید با آن ها وارد مذاکره شد و در یک تعامل، مطالبات را وصول نماییم.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۸

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image