MGHT1014-copy

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سیدجواد اشکذری، رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی در مراسم اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان خراسان رضوی اظهار کرد: امسال ۹۰ نمایشنامه به دبیرخانه معرفی شده است که نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است.
وی افزود: از این ۹۰ نمایشنامه، ۶۰ مورد متقاضی حضور در مرحله بازبینی بودند که حدود ۵۵ اثر بازبینی شد و از بین آن ها ۱۱ مورد به بخش مسابقه راه پیدا کرد.
اشکذری گفت: از این تعداد شش اثر مربوط به بخش‌ تجربه‌های نو و ۹ اثر در بخش تئاتر محیطی و یک اثر «شنا در آتش» اثر استاد رضا صابری در بخش مهمان اجرا شد.

رشد ۵۰ درصدی متقاضیان جشنواره
رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی با بیان اینکه بنده خیلی خوشحالم که نسبت به سال گذشته از لحاظ متقاضیان جشنواره، ۵۰ درصد رشد داشته ایم، افزود: در سال گذشته ۳۱ اثربازبینی شد، در بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی نیز در سال گذشته ۱۸ اثر به مرحله داوری رسید و در امسال ۶۳ اثر به این مرحله دست یافتند.
اشکذری با بیان اینکه در حوزه تئاتر شهرستان نیز سعی کردیم که به رشد و پیشرفت دست پیدا کنیم، خاطرنشان کرد: از لحاظ کیفیت آثار، جشنواره امسال بسیار خوب بوده است همچنین ۱۱ اثر در این جشنواره شرکت کردند و شهر طرقبه برای اولین بار در این جشنواره حضور پیدا کرده که نشان از رشد تئاتر در سراسر استان دارد.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۴
کد عکاس: ۹۴۰۱۳۰۹

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image