222

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ سیدجواد حسینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در جمع فعالین مردمی عرصه سلامت با بیان اینکه یکی از برنامه های استان در حوزه سازمان های مردم نهاد گسترش موضوعی این تشکل ها است، افزود: راه اندازی تشکل های مرتبط با موضوع مبارزه با قاچاق کالا و تولید محصولات داخلی سلامت محور، مورد حمایت استان می باشد.

جدیت در مبارزه با کالای قاچاق عرصه سلامت
وی موسسه یاوران سلامت را یکی از سمن هایی دانست که در حوزه محصولات بهداشتی سلامت محور فعالیت می کند و گفت: مبارزه با قاچاق کالا به ویژه کالاهای سلامت محور علاوه بر کمک به سلامت مردم، به رونق بخشی تولید داخلی نیز کمک بسیار زیادی می نماید.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: مبارزه با کالاهای قاچاق اولویت دار خصوصاً کالاهای قاچاق عرصه سلامت از برنامه هایی است که با جدیت در استان پیگیری می شود.

۷۵ درصد کالاهای سوغات خارجی است
حسینی از برگزاری کنگره بین‌المللی فرآورده‌های حلال در مشهد خبر داد و گفت: سوغات، کالا و برندهای حلال در استان سالانه دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان ارزش افزوده ایجاد می کند که متاسفانه ۷۵ درصد کالاهای سوغات خارجی و بخش عمده ای از آن قاچاق می باشد.
وی افزود: با فعالیت های انجام شده در دولت تدبیر و امید ۵۰ درصد ورودی و خروجی قاچاق کالا و ارز کاهش یافته است.

کاهش سود قاچاقچیان
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: با مبارزات صحیح صورت گرفته شده در دولت تدبیر و امید سود سالانه قاچاق کالا و ارز از ۲۴ میلیارد دلار برای قاچاقچیان به ۱۲ میلیارد دلار کاهش یافته است.
حسینی خاطرنشان کرد: باید بگونه ای حرکت کنیم که گردش مالی قاچاق کالا و ارز به صفر برسد تا گامی در جهت رونق تولید داخلی و ایجاد اشتغال برداریم.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۸

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image