9999

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ علی رضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که به منظور بررسی آخرین اقدامات انجام شده در پروژه مهر برگزار شد، از آمادگی مدارس برای آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر بالغ بر یک میلیون و ۱۵۰ هزار دانش آموز آماده رفتن به مدرسه می شوند که افزون بر نیمی از این جمعیت، در شهر مشهد مقدس تحصیل می کنند.
وی با اشاره به اقدامات آموزش و پرورش استان در آستانه بازگشایی مدارس، گفت: بدین منظور دستور العمل هایی به نهادهای مختلف نظیر اتوبوسرانی، تاکسیرانی، مینی بوس رانی و آتش نشانی برای خدمات رسانی بهتر سرویس مدارس و حفظ ایمنی دانش آموزان صادر شده است.

زیبا و مناسب سازی معابر، همزمان با بازگشایی مدارس
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر لزوم توجیه خانواده ها همگام با بازگشایی مدارس، افزود: نقش روابط عمومی ها، رسانه های مکتوب، دیداری، شنیداری و همچنین چاپ بروشورها و استفاده از فضای مجازی در این خصوص از اهمیت بسزایی برخوردار است.
رشیدیان توجه به زیبا و مناسب سازی معابر و فضای شهری، روستایی و نصب علائم در این مناطق، همزمان با بازگشایی مدارس را ضروری دانست.

تکمیل و راه اندازی کلاس های درسی مناطق عشایر
وی خاطرنشان کرد: حضور موثر نیروی انتظامی برای تامین، حفظ و تقویت امنیت دانش آموزان در اطراف مدارس بسیار مهم است.
استاندار خراسان رضوی با تقدیر از اقدامات مربوط به توسعه فضاهای آموزشی و احداث کلاس های جدید همزمان با بازگشایی مدارس در استان گفت: کلاس های درسی مناطق عشایر نیز باید تکمیل و راه اندازی شود تا همزمان با شروع سال تحصیلی جدید شاهد نواختن زنگ عشایر نیز در استان باشیم.

تأکید بر ایجاد آمادگی جهت سال تحصیلی در مناطق زلزله و سیل زده 
رشیدیان در بخشی از سخنانش به آمادگی سال تحصیلی جدید در مناطق زلزله و سیل زده استان تاکید کرد و گفت: امید است همزمان با بازگشایی مدارس، دانش آموزان ساکن در این مناطق مشکلی به لحاظ کلاس درس و مدرسه نداشته باشند.
وی در پایان با اشاره به خدمات خیران مدرسه ساز در استان، اظهار کرد: اقدامات این عزیزان در خطه خراسان، پررنگ، موثر و افتخار آفرین است و امید است که این خدمات خداپسندانه در سال های پیش روی نیز تداوم یابد.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه سرمایه گذاری در حوزه آموزش و پرورش هزینه نیست، تاکید کرد: هزینه کردن در حوزه آموزش و پرورش سرمایه گذاری برای آینده کشور است.

بهره برداری از ۷۰ طرح آموزشی در استان
همچنین، کاظمی، مدیر کل آموزش و پرورش استان گفت: ۷۰ طرح آموزشی در این استان با هزینه ۴۸۰ میلیارد ریال، برای مهر ماه امسال به بهره برداری رسید.
وی با بیان اینکه تاکنون برای پروژه مهر ۲۰ اقدام انجام شده است، اظهار کرد: امسال یک میلیون و ۱۵۰ هزار دانش آموز در ۱۱ هزار مدرسه استان ثبت نام کرده اند که ۶۰ هزار نفر آنان دانش آموزان اتباع و مهاجران خارجی هستند.

ساماندهی ۹۰ هزار معلم
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: برای سال تحصیلی جدید ۹۰ هزار معلم در استان ساماندهی شده اند.
کاظمی با بیان اینکه ۹۹ شرکت برای سرویس دهی مدارس به کارگیری شده اند، افزود: در این راستا سرویس دهی به ۱۴۵ هزار دانش آموز در استان با هشت هزار و ۶۰۰ خودرو پیش بینی شده که ۷۰ هزار نفر از این دانش آموزان در مشهد و تبادکان تحصیل می کنند.
وی اظهار کرد: حدود نیمی از رانندگان خودروهای سرویس مدارس در این استان، از بانوان هستند.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۸

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image