7777

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ محمدرضا حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در نشست صمیمی با نائب رئیس شورای اسلامی شهر و کارشناسان شورا، بر ارتقاء کارآمدی و بهره وری در شورای شهر تاکید شد.
وی با ارائه تعریفی از تعاملات درون سازمان های اجتماعی، شورای شهر را سازمانی اجتماعی عنوان کرد که در آن رابطه دو سویه حقوق و تکالیف در بین پرسنل برقرار است.
وی ادامه داد: پرسنل شورا تکالیفی بر دوش دارند و در مقابل از حقوقی نیز برخوردار هستند که با شفافیت در این رابطه سوء تفاهم ها از بین رفته و سازمان ها به اهداف عالیه خود دست می یابند.

شفاف سازی انتظارات
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد ضمن تاکید بر روند قانونی انتخاب اعضای شورای شهر، به مسئولیت های مشخص شورا در قانون اشاره کرد و گفت: در مجوعه شورا می بایست انتظارات اعضا و پرسنل شفاف باشد و با همسو سازی این انتظارات در کسب موفقیت های بزرگ گام برداریم.
حیدری افزود: سازمان اجتماعی شورا مثل همه سازمان های اجتماعی دارای برنامه است و متناسب با این برنامه ها باید عمل کنیم.
وی انتخاب شهردار را مهمترین وظیفه شورای شهر دانست و تصریح کرد: این وظیفه مهم عملی شده است و در ادامه راه، مهمترین وظایف شورای شهر، نظارت بر سازمان های اجتماعی است که اجرای این وظایف منوط به داشتن مجموعه پشتیبانی کارآمد، منظم و مجهز به اطلاعات به روز دنیا خواهد بود.

جلوگیری از کار جزیره ای
حیدری خواستار همپوشانی بیشتر همه قسمت های شورا و جلوگیری از کار جزیره ای شد و از پرسنل شورا خواست از روش های خلاقانه در امور برای کم کردن هزینه ها و افزایش منافع استفاده کنند.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس خواستار ایجاد بانک اطلاعاتی متمرکز و به روز در شورای شهر شد که امکان استفاده از آن در هر لحظه که مورد نیاز است فراهم باشد چراکه این خود باعث چابکی در سازمان می شود.

کارشناسان شورا؛ سرمایه شورا
در ادامه جلسه، حمیدرضا موحدی زاده، نائب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد، پرسنل شورای شهر را به ستادی تشبیه کرد که بدنه نیروی انسانی آن بایستی از افراد زبده و کارآمد تشکیل شود چرا که این افراد، اتاق فکر را تشکیل داده و کار برنامه ریزی و پردازش اطلاعات اعضای شورای شهر را بر عهده دارند و نظرات و کار عملی و علمی آن ها بر لوایح، طرح ها و آراء موثر است.
موحدی زاده با اشاره به اینکه منابع انسانی، سرمایه هر سازمانی هستند، خواستار آن شد که کارشناسان شورای شهر نیز خود را به عنوان یک سرمایه انسانی در نظر گرفته و در این راه استعدادهایشان را نشان دهند.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، تحول در وضع موجود و رسیدن به وضع مطلوب را در نتیجه ایجاد تغییر عنوان کرد و گفت: تکیه اعضای شورای شهر بر پرسنل درون شورا است و لذا کارکنان شورا نیز بایستی همراهی عملی و سازمانی با خواست مردم داشته باشند.

همیاری پرسنل شورا در تحقق مفاد سوگندنامه اعضای شورا
موحدی زاده خواستار همیاری پرسنل شورا در تحقق مفاد سوگند نامه اعضای شورای شهر شد و بیان کرد: سوگند نامه اعضای شورا در قانون آمده است و کمک به اعضا برای تحقق آن در واقع خدمت به قانون و کشور است.
وی ادامه داد: کارهای روزانه نباید بیشتر از ۲۵ درصد وقت کاری مدیران را به خود اختصاص دهد و ۷۵ درصد الباقی می بایست به برنامه ریزی و سیاست گذاری و انجام امور نظارتی که قانوناً وظیفه شوراست، اختصاص یابد و در این راه مرکز پژوهش های شورا نقش سازنده ای برای مشخص کردن اولویت ها در شورا و پاسخگویی به نیازها و اطلاعات علمی اعضای شورا دارد.

لزوم تحقق وعده های داده شده
در ادامه، امیر شهلا، عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس، انتخاب اعضای شورای شهر را متأثر از اندیشه مردمی دانست که به آن ها رأی داده اند و اظهار کرد: رأی مردم براساس وعده هایی بوده که منتخبان شهر به آن ها داده اند و امروز اعضای منتخب، در صورتی نان حلال می برند که در جهت تحقق شعارهایی که به مردم دادند، عمل کنند.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۸

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image