DSCF6552

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ علی طاهریان، مدیر آموزش و پرورش کاشمر در جلسه شورای اداری این شهرستان که در مرکز رفاهی فرهنگیان برگزار شد، با اشاره به دستاوردهای آموزش و پرورش کاشمر، از مهر و شروع سال تحصیلی جدید به عنوان بهار و نوروز دانش نام برد و اظهار کرد: معتقدیم که مهر، نوروز و جشن ملی است.
وی با اشاره به اینکه به نوعی همه مردم و آحاد جامعه با آموزش و پرورش مرتبط هستند، بیان کرد: تربیت تنها منحصر به آموزش و پرورش نیست بلکه رفتار دانش آموزان متأثر از رفتار، اقدامات و تصمیمات اجتماعی و خانواده‌ها می باشد.
طاهریان عنوان کرد: انحطاط و سعادت آینده جامعه به تعلیم و تربیت و آموزش درست دانش آموزان بر می‌گردد و این موارد می‌طلبد که همه نسبت به تعلیم و تربیت حساسیت داشته باشیم.

«مهر حسینی»؛ شعار آغاز سال تحصیلی
وی یادآور شد: سال تحصیلی امسال با محرم آغاز می‌شود به همین خاطر شعار آغاز سال تحصیلی، «مهر حسینی» نامگذاری شده است.
مدیر آموزش و پرورش کاشمر با بیان اینکه برنامه ریزی شده در بازگشایی مدارس از این تقارن در راستای شناساندن هرچه بیشتر قیام و حماسه بزرگ عاشورا به درستی استفاده شود، بیان کرد: در مهرماه امسال سه زنگ مهر، نماز و ایثار در تمامی مدارس شهرستان به صدا در خواهد آمد.
وی ادامه داد: زنگ مهر به خاطر شروع سال تحصیلی، زنگ نماز به جهت اینکه در ابتدای سال به دانش آموزان تاکید شود هدف اصلی خلقت انسان عبودیت بوده و زنگ ایثار به خاطر تقارن مهر با هفته دفاع مقدس، به صدا در می‌آید.

تاکید بر حفظ و ترویج روحیه ایثارگری و جهاد
طاهریان در ادامه با تاکید بر حفظ و ترویج روحیه ایثارگری و جهادگری در بین دانش آموزان، بیان کرد: رویکرد اصلی در آموزش و پرورش توجه به اهداف و مأموریت‌های اصلی و پرهیز از حاشیه‌ها است.
وی ادامه داد: وسعت حوزه آموزش و پرورش، دغدغه ها و تاثیرات فراوان آن بر آینده اجتماع و تاثیرش بر زندگی خانوادگی، خصوصی و اجتماعی خانواده‌ها و از سویی هجمه‌های فراوانی که امروز نسل جوان با آن روبرو هستند می‌طلبد همه نسبت به کار آموزش و پرورش حساس باشند.
طاهریان با اعلام اینکه از مسئولان انتظار داریم ما را تنها نگذارند، افزود: هیچ کشور و دولتی نمی‌تواند مدعی باشد که به تنهایی می‌تواند بار سنگین مسئولیت آموزش و پرورش را به دوش بکشد.
وی با اشاره به اینکه نمی‌توان گفت دانش آموزان فقط در مدرسه باید به یادگیری و فراگیری بپردازد و در سایر ساعات نسبت یادگیری بی تفاوت باشند، بیان کرد: همه باید نسبت به یادگیری و آموزش و از نظر پشتیبانی‌های دیگر در کنار آموزش و پرورش باشند.

نواختن زنگ مهر در تمام مدارس شهر و روستا
مدیر آموزش و پرورش کاشمر همچنین با اشاره به اینکه برای داشتن مهر باشکوه سعی شده مدیران مدارس را به تحرک و حساسیت بیشتر وادار کنیم، عنوان کرد: معمولاً همه ساله مدرسه‌ای برای نواختن زنگ به عنوان مدرسه هدف انتخاب می‌شود اما امسال به مدارس اعلام شده که زنگ مهر در تمامی مدارس روستا و شهر با شکوه و حضور مسئولان اجرا خواهد شد.
وی افزود: برای عملی شدن این موضوع مقرر شده به صورت قرعه کشی در اولین روز مهرماه از ۳۰ مدرسه بازدید به عمل بیاید.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image