1675126

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حجت الاسلام والمسلمین سید محمد محسن دعایی، مدیر مؤسسه مطالعات راهبردی نور اظهار کرد: جا دارد که ما ظرفیت اربعین حسینی(ع) را از این منظر که مسئله تربیت کاملاً در آن بارور می شود، بازنگری کنیم.
وی اربعین حسینی را یکی از ظرفیت های بزرگ تربیت بشر قلمداد کرد و گفت: دین مبین اسلام ظرفیت های بسیاری را برای رشد و تعالی بشریت به ارمغان آورده اما به خاطر کم کاری ها و ترک تکالیفی که برخی انسان ها انجام دادند، این معارف کمتر در اختیار جامعه بشری قرار گرفته است.

اربعین؛ راه دستیابی به لقاء الله
مدیر مؤسسه مطالعات راهبردی نور با اشاره به لزوم تمرکز روی ظرفیت مفهوم اربعین در آموزه های دینی و استفاده از آن برای تعالی تا افق لقاءالله، خاطرنشان کرد: اقتباس این مفهوم از آیه مبارکه «و واعَدنا موسی ثَلاثین لَیلَه و أتممناها بعَشر فتمّ میقات ربّه أربعین لَیلَه» صورت می گیرد که حضرت موسی(ع) یک اربعین روزه گرفت و به لقاء خدا واصل شد، ظرفیت اربعین هم این است که ما را به سمت لقاء پروردگار ببرد.
مدیر مؤسسه مطالعات راهبردی نورخاطرنشان کرد: تمام ابناء شیعه باید با الگو گرفتن از قیام امام حسین(ع) زندگی خود را اربعینی کنند و سعی نمایند در بازه های چهل روزه، مرتکب گناه نشوند و در هر اربعین روی یکی از ابعاد ترک گناه متمرکز شوند تا بتوانند در نتیجه این تلاش، زندگی خود را حسینی کنند.

تلاش در جهت افزایش حضور مردم در مراسم اربعین
وی تصریح کرد: ما تمام تلاش خود را گذاشته ایم که مراسم اربعین را احیا کرده و آن را گرامی بداریم اما پیشنهاد می شود که تلاش در جهت افزایش حضور مردم در این مراسم هم مدنظر باشد.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۷

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image