kkk

به گزارش ایران نیوز آنلاین، رضا جمشیدی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریز ی خراسان رضوی در این جلسه اظهار کرد: براساس دستورالعمل اجرایی ماده ۲۳ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) مصوب سال ۱۳۹۳پیشنهاد طرح های تملک دارایی های ملی، استانی و ملی _ استانی اعم از طرح های جدید و افزایش تعداد پروژه ها و افزایش حجم عملیات، صرفا در چارچوب اسناد بالا دستی که دارای مطالعات توجیهی فنی اقتصادی، مالی، اجتماعی، فرهنگی، زیست محیطی و پدافند عامل می باشند، امکان پذیر است.

ارسال مدارک مربوط به طرح ها و پروژه ها به دبیرخانه استانی 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریز ی خراسان رضوی عنوان کرد: دستگاه های اجرایی استانی موظفند مدارک مربوط به طرح ها و پروژه های تملک دارایی سرمایه ای استانی که از محل منابع عمومی تأمین اعتبار می شوند را به دبیرخانه استانی ارسال نمایند.
جمشیدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مجوز طرح ها و پروژه های جدید کمتر از ۲۰ میلیارد ریال، در صورت تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان توسط دبیرخانه استانی به دستگاه اجرایی ابلاغ خواهد شد تا با رعایت سایر قوانین و مقررات، اقدام گردد.
رئیس کارگروه ماده ۲۳ استان ادامه داد: مجوز طرح ها و پروژه های جدید تملک دارایی های سرمایه ای استانی با اعتبار بیشتر از ۲۰ میلیارد ریال، ابتدا موضوعشان در کارگروه استانی مطرح می شود و نتیجه به شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارجاع می گردد تا پس از تصویب توسط دبیرخانه استانی ابلاغ گردد.
جمشیدی تاکید کرد: از دیگر وظایف مهم این کارگروه، حصول اطمینان از انجام مطالعات برای پروژه است.

تأکید بر فرهنگ سازی و آموزش
وی همچنین با بیان اینکه پدافند غیرعامل، رسالتی در جهت ایجاد ایمنی حداکثری برای دارایی های سازمان است، عنوان کرد: اولین بحث ما فرهنگ سازی، گفتمان و آموزش بوده که در حوزه های مختلف پدافند غیر عامل انجام پذیرفته و این بحث را به صورت جدی برای پروژه ها پیگیری خواهیم کرد و دوره های آموزشی جدید را در سال جاری برگزار خواهیم کرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریز ی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: براساس مفاد ماده ۱۹ دستورالعمل اجرایی ماده ۲۳ و همچنین مفاد تبصره ۱۰ بند (ج) ماده ۲ دستورالعمل مزبور، دستگاه های اجرایی موظف هستند به منظور واگذاری کامل طرح یا پروژه دو نوبت آگهی عمومی در روزنامه های کثیر الانتشار با فاصله زمانی حداقل ۱۵ روز برای متقاضیان بخش خصوصی انجام دهند.
وی افزود: در صورت عدم وجود متقاضی، دستگاه اجرایی نسبت به انجام دو نوبت آگهی عمومی دیگر به منظور مشارکت با بخش خصوصی اقدام می نماید.
رئیس کارگروه ماده ۲۳ استان اضافه کرد: در صورتی که برای طرح ها و پروژه های جدید که قرار است از محل بودجه عمومی تامین اعتبار شود هیچ متقاضی سرمایه گذاری در چهار نوبت آگهی مذکور اعلام آمادگی ننماید، دستگاه اجرایی پیشنهاد پروژه جدید را به همراه مطالعات توجیهی برای اخذ مجوز و تامین اعتبار به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ارسال می نماید.
رضا جمشیدی اضافه کرد: به منظور تسریع در رسیدگی به منظور اخذ مجوز پروژه های جدید، دستگاه های اجرایی می بایست کلیه مدارک و مستندات مورد نیاز را برای پروژه های بالای ۲۰ میلیارد ریال حداکثر تا پایان دی ماه سال جاری به دبیرخانه کارگروه ارسال نمایند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریز ی استان تصریح کرد: بدیهی است چنانچه مطالعات و سایر مستندات مورد نیاز پروژه ها بعد از تاریخ پیش بینی شده ارسال گردد، قطعاً امکان بررسی پروژه های جدید در دبیرخانه کارگروه ماده ۲۳ استانی وجود نخواهد داشت.

کد خبرنگار: ۹۶۰۱۲۰۸

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image