88888

به گزارش ایران نیوز آنلاین؛ حمیدرضا پوریوسف، مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی، در افتتاح اولین مرکز توان‌بخشی روزانه در کاشمر با بیان اینکه توسعه خدمات مراکز روزانه توان‌بخشی در اولویت بهزیستی قرار دارد، اظهار کرد: امسال مجوز هیچ مرکز شبانه‌روزی سالمندان صادر نشده و هر چه بوده روزانه است.

ارائه خدمات پرستاری و فیزیوتراپی در منزل
وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی با اتخاذ برخی سیاست‌ها می‌خواهد برای کسانی که نمی‌توانند بیرون بیایند، خدماتی از جمله پرستاری و فیزیوتراپی را به خانه ببرد، بیان کرد: به دنبال این هستیم تا با ایجاد نگرشی، سالمندان را در خانه نگه‌داریم تا به مراکز نگهداری سپرده نشوند.
پوریوسف با اشاره به اینکه بر اساس سخنان ائمه اطهار(ع) احترام به سالمندان معادل احترام به امام عادل است، اظهار کرد: این نشان می‌دهد دین و شریعت به سالمندان توجه بسیاری دارد.
وی سالمندان امروز را آیینه فردای خود ما دانست و گفت: اگر هر نسلی سعی کند به نسل قبل از خود احترام بگذارد مهربانی‌ها در همه نسل‌ها تکرار می‌شود.

ایجاد مراکز روزانه توان‌بخشی در خلیل آباد و بردسکن
مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با اشاره به اینکه خانواده مقدس‌ترین نهادها در اسلام است، بر حفظ نهاد خانواده تاکید کرد و افزود: باید با فرهنگ‌سازی خدماتی که در مراکز روزانه توان‌بخشی انجام می‌شود را به مردم شناساند.
وی با بیان اینکه بعد از مشهد و سبزوار، کاشمر سومین شهر در استان خراسان است که دارای مراکز روزانه توان‌بخشی است، اظهار کرد: امیدواریم با حمایت‌های همه شاهد شکوفایی این مراکز باشیم.
مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی عنوان کرد: اگر همکاری لازم را مسئولان داشته باشند این مراکز در شهرهای خلیل‌آباد و بردسکن نیز راه‌اندازی خواهند شد.

کد خبرنگار: ۹۴۰۱۱۴۶

FacebookTwitterGoogle+WhatsAppLineYahoo MailGoogle Gmail
برچسب ها: , , , , , , , , ,
عضویت در خبرنامه

\ نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


CAPTCHA Image
Reload Image